Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asfalt pod parketami

Ahojte,

v bytě jsme vytrhali parkety (byly ve fakt špatným stavu), a byly lepeny asfaltem (parkety jsou už vyhozeny). Pod nimi jsou ještě jakýsi desky (cosi cementovo-pylinového? sám nevím).

Ale otázka, co ted s tím dál?
Asfalt je pod tím samozřejmě hrbolatý, tak nevím jestli to půjde něčím jen zalít? Ale zas aby to neproteklo / nevsáklo se do těch desek? Nebo ten asfalt obrousit / dát nové desky a novou podlahu položit na to?

Máte někdo zkušenost s tím co to je za desky, popřípadě co bude vhodný další postup?

Díky, Zdeněk

Tie dosky rozhodne odstrániť, potom podlahu vyrovnať nejakou samonivelačnou hmotou (podľa foto je to panelákový byt z prvej polovice 70-tych rokov minulého storočia, takže pod tými doskami je zrejme nerovný a šlendriánsky šikmo osadený betónový panel). Ďalší postup je závislý na financiách, ktoré si ochotný do toho vložiť.

Pod deskama mužete mít škvaru pokud máte trámové stropy. Ty poznáte podle toho když vyskočite uprostřed místnosti a budete cítit jak se zhoupne. Pokud máte, odstranit desky, vybrat škvaru, nebo jen dorovnat perlitem a podklad 2x OSB desky 15 mm křížem, nebo podlahové desky od Rigiduru.

Heraklit je nehořlavý. IMHO je to kdoví co, to by musela být lepší fotka. Nějaká překližka? I ta je považována za těžko hořlavou. Víme prd, co je pod tím. Trámový strop? Panel? Já bych se těch desek pod tím nezbavoval. A hořákem klidně to roztavit. Vždyť tak to dělali, parkety se pokládají do roztaveného asfaltu.

Tak jsem dneska byl znovu v bytě a pod těma deskama se nachází normálně škvára. Desky mají 3 cm na výšku.
Tak jestli ty desky s asfaltem vypáčit, a místo nich položit do kříže na tu škváru osb desky do kříže?

Tím se to vyrovná a na to pak by se dal položit vinyl / lino / koberec?

Jinak bych chtěl podlahu dělat suchou cestou, kvůli nosnosti stropu, bych potřeboval statika jestli vůbec můžu to něčím vylít, tak bych to chtěl nechat asi suše.. :D

Právěže ty desky tam zatím jsou, jsem oddělal jen kousek abych viděl co je pod tím.
nechám si otestovat tu škváru a pak se podle toho rozhodnu. Možná si vezmu kousek tý desky domů a zkusím jak moc to (ne)hoří a uvidím jak to půjde.
Každopádně díky za info :)

Co tam děláte takovou dobu ? :D Statika nepotřebuješ. Potřebuješ očividně firmu co ti to provede.

Můžeš to celé vyndat. Dát polystyren, folii, roxory, vylít to betonem nebo anhydritem.
Můžeš to zbrousit, zpenetrovat, zapravit, adhezní můstek, nivelace. (ani to nemusíš brousit, adhezní můstek a nivelace s vlákny)
Můžeš to oddělat, podsypat do roviny, položit nové desky.
Můžeš odbrousit asfalt, zalepit hoblinami a lepidlem díry, zbrousit do roviny talířovkou a pokládat podlahu.

Postupů je mnoho. Hobra funguje také jako zvuková izolace.