Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varná deska - mám 3fazovou zasuvku?

Dobrý den, chci si vyměnit u vestavěného sporáku plynovou desku za sklokeramickou desku.
V prodejně se ptají jestli mám 3fazovou zasuvku ? Jak to zjistím ?
Díky za odpověď Jitka

Změna předmětu, původně: varná deska (host)

Byt, rodinny dom?
V byte urcite nie, v rodinnom dome zalezi od veku, do novsich 10-15 rokov starych sa uz zvykli davat.
Staci sa pozriet do skrinky a 3 fazovy istic spolahlivo spoznas.
Btw ta sklokeramicka doska podla mna pojde aj na jednu fazu, pretoze su na to stavane.
Prolem bude vsak vo vedeni, standardne sa pouziva 1.5mm, na tieto spotrebice so velkym odberom sa pouzivaju 2,5mm vodice, pretoze 1.5mm nemusi zvlada dlhsi cas taku vysoku zataz.

No to je zajímavé že jsem koupil starý barák kde 3 fáze jsou a celý barák jede na jednu fázi mimo garáž. Bojím se zapnout troubu, pračku a k tomu se ještě sepně bojler a zapnu rychlovarnou konvici a vyletí pojistky. Nevím kdo tak debilně udělal, ale skoro celý barák jede na 1 fázi. Proč to nerozdělil netuším a do rozvaděče se nedostanu je to zaplombované.

Je to nějaké podivné, podružné rozvaděče se neplombují. Ani rozvaděč měření se neplombuje, nedaly by se přečíst údaje na elektroměru. Rozvod na jednu fázi je samozřejmě nesmysl. Je potřeba mít rovnoměrné zatížení. Pokud je ale od měření vyvedena jen jedna fáze, je potřeba domluva s vaším dodavatelem el. energie a elektrikářem na změně.