Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Štípač dřeva - odvzdušnění

Mám štípač dřeva Sheppach HL 1100 a nějak nerozumím tomu, kdy má být odvzdušňovací klapka zavřená.
V návodu se píše: odvzdušňovací klapku během provozu nechte otevřenou. Tzn. i během štípání, nebo jen když stroj spustím a pouze běží, ale neštípu? Pod slovem provoz si ale představuji i štípání.
Dále je však uvedeno: před pohybem štípače dřeva klapku uzavřete. Tzn. stroj běží a klapku zavřu před tím, než začnu štípat, nebo pouze při převozu štípače?
Pro mě to není uplně srozumitelně popsáno, tak prosím o radu.

Díky

Je to tak.pro přepravu štípače se zamezí uzavření olejové nádržky úniku oleje.Při práci štípače se naopak povolí.Z dúvodu možnosti zavzdušnění olejového čerpadla.Nic jiného v tom nehledejte.Konstrukčně to mohou štípače míti různě.Mnohdy je to zpravidla na nalejvacím hrdle oleje.Pokud by došlo k zavzdušnění tak čerpadlo je hlučné a nemá patřičný výkon.