Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno páchne voda v toaletě

Ahoj, mám problém. V bytové čtyřpatrovém domě, se objevil zápach odpadu na toaletě. Přetěsnil jsem všechny spoje, ale zápach se objevuje stále.
Nyní jsem zjistil, že páchne voda v míse. Voda nemizí, není zakalená, ale páchne.
Kde může být problém?

Řešení:

Tak už je to více než týden a zápach se neobjevuje. Tipl bych, že bylo něco ucpané v odtoku ve svislé svodu, náhodně probublal zápach do mísy (při zatížení ve vyšších patrech) a ucpávka se uvolnila.
Díky všem za rady.

Občas se také stane že v míse při spláchnutí je nižší hladina vody a neuzavře se tak sifon. Pokud je toto v pořádku hledal bych závadu na odvzdušnění jak už tady na to přispěvovatelé upozorňují.
Ještě mě napadla jedna věc. Překontroloval bych kanalizaci v suterénu zda není někde "propadlá". On se tam může tvořit nános tuků a při spláchnutí v patrech nad tebou se protlačí část vzduchu přes tvůj sifon. Nepíšeš v kterém patře bydlíš. Pokud v přízemí tak bych se po té kanalizaci podíval, než se mi začne tlačit odpadní voda do vany.:-)

Hladina vody je v pořádku, bydlím skutečně v přízemí, ale jak splachování, tak odtok vody z umyvadel a vany je bezproblémový.
K tomu zápachu dojde jen někdy, takže to opravdu vypadá na to, že se při vyšší zátěži na kanalizaci v horních patrech protlačí vzduch přes sifon.
Je to vůbec možné při funkčním odvzdušněním svodu na střeše?

Mně se kdysi stalo něco podobného. Asi to nebude ten případ, ale pro jistotu - ve větracím průduchu v koupelně se zahnízdili jacísi ptáci, asi jim tam něco chcíplo, prostě po sobě nechali smrad. A já pořád pátral kudy se to dostává dovnitř, smrdělo to pořád jakoby někde u záchoda, protože studený vzduch zvenku i s tím smradem padal dolů :-)

Tak už je to více než týden a zápach se neobjevuje. Tipl bych, že bylo něco ucpané v odtoku ve svislé svodu, náhodně probublal zápach do mísy (při zatížení ve vyšších patrech) a ucpávka se uvolnila.
Díky všem za rady.