Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejchutnější rajčata s chutí rajčat.

Zdravím, letos chci zkusit poprvé pěstovat rajčata, protože ta chutná se nikde nedají koupit.
Otázka tedy je, jakou mám koupit odrůdu, aby rajče chutnalo jako rajče, nebo prostě jen jako tenkrát?
Nezajímá mě cena, odolnost proti škůdcům, nebo výnos a jde mi jen o chuť. Můj tchán např. rajčata pěstuje, ale výsledek je stejný jako u těch z tržiště...
Znám odrůdu TOMINO, ale ta je tak v půli cesty k dokonalé chuti.
Díky za tipy.

F1 je jen označení prvogeneracniho hybridu. Tedy víceméně jen varování, že nemá cenu z jejich semínek pěstovat další generaci, neb ta bude všelijaká a nehomogenní.
Jít po starších a menších odrůdách, tam to vcelku ujde. Ale obecně je to špatný zadání, třeba divoký odrůdy mají chuti spoustu, ale velikost třešně. Chce to koukat po netu, menší firmy a vzít toho víc, člověk si časem najde.

Otázka je co považujete chuť rajčat za chuť rajčatovou.Jsou stovky odrůd a podle toho i chutí.Důležité je také složení půdy.Tak že není možné jednoznačně určit o co vám jde.Navíc jste začátečník a tak jako takový nedocílíte kvality a chuti jak by jste si přál.Nemáte žádnou zkušenost.Ta se získá mnohdy pokus omyl než dosáhnete vámi kýženého výsledku.A nebo také ne .Holt se musíte smířit s tím co se vám podaří vypěstovat.Začněte s odrůdou Stupické tyčkové a uvidíte.

Pokud si nepěstuješ sadbu sám budeš se muset spokojit s tím co seženeš. Pokud ti jde opravdu jen o chuť tak si kup od každé odrůdy např. 2 kusy a letošní rok budeš mít zkušební. Osobně pěstuji Start a Tornádo. Pěstuji je ve skleníku a sazenice vysazuji 15 dubna. Ve skleníku mám kamna a tak první měsíc přitápím. Chutnají úplně jinak než ty v obchodu. Co se týká chuti jde hlavně u každé odrůdy hlavně o dostatek slunečního záření. Sazím tak brzo jelikož při pozdějším sázení se začnou projevovat choroby ještě před tím než začneš sklízet a nechci je stříkat různými přípravky.:-)

Ještě k těm rajčatům.Je velice důležité stanoviště kde se budou rajčata pěstovat.Svoji roli hraje i nadmořská výška.No a nakonec choroby rajčat.Pokad se pěstují venku tak bez preventivních postřiků to nejde.Stačí to prošvihnout a při deštivém počasí je veškerá péče fuč.