Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečenie motocykla proti krádeži

Dobrý deň, vie niekto poradiť ohľadne zabezpečenia motocykla proti krádeži? Plánujem nákup tento rok. Chcem už vopred riešiť zabezpečenie. Som možno prehnane paranoidný v tomto smere tak aby som zbytočne nevyhadzoval veľa za nezmysel, nechám si radšej poradiť. Rozpočet som nato vyhradil 300€. Nemám žiadne požiadavky na vzhľad, maximálne rozmery a hmotnosť. Ide mi čisto o bezpečnosť a spoľahlivosť. Minimálne to ako laik vidím na kotvu do podlahy, reťaz 12mm hrúbka článku, nejaký spoľahlivý a hlavne odolný zámok. Má zmysel ísť do masívnejších reťazí 16mm alebo až 22mm? Nikdy som takto masívny kus v rukách nemal čiže zase aby to nebolo do nezmyslu nepraktické. Najväčší problém vidím vo výbere zámku pretože keď som pozrel video ako jeden zámok za druhým v cenovke aj cez 100€ a odomkol to za 1-2 minúty s pomocou špeciálneho nástroja bez hrubej sily.

Alarm je myslím nutnosť, presne ako píšeš. Hlavne keď zoberiem že kde to začne húkať. Vonku je to ešte ako tak vpohode, tam skôr ide o to že to počuje nielen zlodej. Zober si ale nejakú garáž/pivnicu kde je miestnosť malá a uzatvorená. Keď tam začne húkať tak to zlodeja nakopne :-) Ja ale beriem tracker a alarm ako ochranu ktorá je za tou mechanickou. Teraz riešim niekoľko úrovní mechanickej ochrany. Zrátal som to a ak by som chcel zabezpečenie s ochranou reťaze a ostatných prvkov s hrúbkou stien 22mm tak to vychádza až na vyše 500€ takže idem nižšie na 16mm. Kotvy v tomto priemere oka sú bežné a za prijateľnú cenu, reťaz 16mm tiež a ostáva vybrať nejaký visiaci zámok.

Kotvu by som zvolil Oxford RotaForce, reťaz 16mm od Oxford alebo iného výrobcu ktorý má overenie v bezpečnosti. To mám spolu v cene do 150€ čiže ostáva ešte zhruba takáto suma na zámok. V tomto som stratený a radšej tomu dám čas.

Ja ale beriem tracker a alarm ako ochranu ktorá je za tou mechanickou. Teraz riešim niekoľko úrovní mechanickej ochrany.

Ale tenhle alarm je zároveň mechanická ochrana. Obsahuje ocelový čep, který se prostrčí otvorem kotoučové brzdy. Výhodou je, že se nedá jen tak lehce přeštípnout např. pákovými nůžkami jako řetěz.

Však ti to píšu, že to je naprosto běžné. Jak myslíš, že to gangy zlodějů motorek dělají? Pokud sis četl ten odkaz, tak je to u nás druhý nejčastější způsob krádeže motorky. Nikdo se s ničím necvaká, borci to lapnou, hodí do dodávky a nazdar. Když bylo v Brně MotoGP, ztratily se takhle vždycky i desítky motorek. Velice často to dělají na zakázku.
Úplně stejně se kradou i luxusní auta. To může mít padesát zabezpečení, ale prostě přijede odtah, naloží to, mají rušičku GPS signálu a jedem. S kleštěma chodí fetky a amatéři.

Blbé na tom je že nikdy a nič sa nedá zabezpečiť na 100%. Napríklad z iného súdka v PC zálohovaní mám síce to najdôležitejšie na troch úložiskách na sebe nezávislých ale aj tak je nejaké percento šanca že to odpálim. Ja sa pokúsim to zabezpečiť čo najlepšie bude možné aj v rámci rozumného rozpočtu. Dobrú radu som dostal teraz nedávno od motorkára že netreba podceňovať aj nepriame zabezpečenie. Čiže nevykrikovať všade možne že mám motorku, kde ju mám zaparkovanú a aké zabezpečenie mám. Zároveň vie dosť pomôcť vraj aj plachta na motorku. Myslel som že slúži ako ochrana pred prachom, dažďom ale ono to plní aj účel že čo oko nevidí to srdce nepáli.

Když je zálohování na PC dobře nastavené (např. podle pravidla 3-2-1), je myslím riziko ztráty dat téměř nulové.

S tím, abys neusnadňoval zlodějům práci samozřejmě souhlasím, to je snad každému (ehm, většině) jasné.

Rozhodně záleží na tom, kde a jak parkuješ. Určitě se statisticky kradou víc vozidla venku než v garážích...