Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závit v mini sklíčidle pro mini vrtačky

Dobrý den, moc prosím poraďte nebo už z toho zešílím.
Mám cca 5 minivrtaček pro menší práce, dva bovdenové nástavce a několik šestihraných bitů do sklíčidla. Vše je různak staré a vše od RŮZNÝCH výrobců. ALE ÚPLNĚ NA VŠECH JE NAPROSTO STEJNÝ JEMNÝ ZÁVIVIT PRO NAŠROUBOVÁNÍ MINISKLÍČIDLA. Nevím jaký závit to je.Sklíčidla jsou vždy černá.

Sklíčidla mi odcházejí a už mám poslední provozuschopné.

Na druhou stranu jsem si na různých místech nakoupil nová minisklíčidla, ale ať je objednám kdekoli, tak vždy přijde to, co potřebuji s jemným závitem, ale MENŠÍM, takže ho do vrtačky nenašroubuji.rozměry závitu nikde neuvádějí, jen max velikost vrtáku cca 3, mm
Už nemohu utrácet za další pokusy, protože nových nepotřebných mám plnou krabičku.

Kde bych sehnal více sklíčidel do mých vrtaček s klasickým (větším) závitem a také sadu závitníků, kterým bych ty nepotřebné přeřezal na větší závit?? A jakým vrtákem to předvrtat. To se určitě nepočítá jako u METRICKÝch závitů

Moc děkuji za každou radu
Michal

Proč si nekupuješ sklíčidlo jako náhradní díl k těm vrtačkám co máš doma? Dobré je taky změřit průměr vývodu z bovdenu na který se montuje sklíčidlo a pak použít závitové měrky. Následně nakupovat dle průměru a závitu. Jinak se domnívám, že vše je z Číny a jaký závit tam je ti tady nikdo na dálku neřekne pokud nenapíšeš co je to za značku a kdo to vyrobil.

Děkuji, ale metrický závit lze poznat pohledem, moje otázka (za což se omlouvám) směřovala spíš na člověka, který tyto vrtačky má a zná je.No nicméně závit má vnější průměr: cca 7,7 mm a vnitřní závit ve sklíčidle (které potřebuji) má cca 7,4 mm

Ale jaké sklíčídlo mám na všechny závity vrteček stejné????

Děkuji, ale metrický závit lze poznat pohledem, moje otázka (za což se omlouvám) směřovala spíš na člověka, který tyto vrtačky má a zná je.No nicméně závit má vnější průměr: cca 7,7 mm a vnitřní závit ve sklíčidle (které potřebuji) má cca 7,4 mm

BOHUŽEL - to co mi radíte nefunguje. Všude uvádějí jen max a min průměr vrtáku.

Jak vidno, tak i člověk, který tyto vrtačky má a zná je, se stejně musí orientovat podle naměřeného rozměru, hlavně že s tím názorem nesouhlasíš:-D.
A to poznávání metrického závitu není snadné a hodně to klame, právě v sektoru vrtaček je hodně závitů sice s metrickým profilem, ale PALCOVÝM průměrem a stoupáním. Například závit UNEF 5/16" 32z. je velmi podobný M8x0,75

Proč sem stejný text vkládáš opakovaně 5x za sebou?::):?:

Už nemohu utrácet za další pokusy, protože nových nepotřebných mám plnou krabičku.

A to jsi ještě neslyšel, že jakýkoliv nákup nevyhovujícího zboží z eshopů nebo přes internet se dá do 14 dnů vrátit bez udání důvodů?
Pokud nakupuješ osobně v nějaké prodejně, tak si snad můžeš protikus vzít sebou a hned to tam vyzkoušet.

Nevím jaký závit to je. Sklíčidla jsou vždy černá.
Na druhou stranu jsem si na různých místech nakoupil nová minisklíčidla, ale ať je objednám kdekoli, tak vždy přijde to, co potřebuji s jemným závitem, ale MENŠÍM, takže ho do vrtačky nenašroubuji. rozměry závitu nikde neuvádějí,

Je to marný, je to marný, jeto marný.
Nejdřív píšeš, že nevíš jaký je to závit, pak že to víš, udané rozměry nesedí s tím co píšeš, nakoupíš několik špatných sklíčidel, když při nákupu prvního ti musí být jasné, že si musíš dávat pozor na velikost závitu. Nenapíšeš další informace a tak je problém ti poradit. Většina dotazů od tvé osoby je zmatečná a já už se k nim nebudu vyjadřovat.

Pro citaci je vhodné používat přímo určenou ikonku [quote.gif] v editoru místo kurzívy. (host)

Typy závitov:

Normálny metrický závit
Metrický závit s jemným stúpaním
Ľavý závit
Americký závit hrubý
Americký závit jemný
Whitworthov závit
Trapézový závit ,vieš presne pohladom určiť,ktorý závit konkrétne máš ? Vieš presne okom rozlíšiť rozmery závitu napr. u týchto :M30x3 M30x2 M30x1,5 M30x1 M30x0,75 ? Alebo u M2/M3/M4 závitu volným okom rozmer 0,5 mm - 0,6 mm - 0,75 mm - 0,8 mm?

Závit musíš změřit. Dobré jsou měrky na závity. Jestli nemáš a nechceš kupovat, namotej na závit drát, změř šuplerou několik závitů, odečti průměr drátu, vyděl počtem závitů. Pak změř ještě průměr přes drát, podle vzorečku ze strojírenských tabulek z toho vypočítáš střední průměr závitu a z toho zase jmenovitý. Obecné pravidlo pro předvrtání díry je jmenovitý průměr závitu minus stoupání závitu, obojí v milimetrech, platí pro metrický a UN profil. Pokud nemáš soustruh, do přeřezávání závitů se nepouštěj, zničíš to. V katalozích strojírenských dodavatelů ten závit uvedený vždycky je, kupuj tam, ne v Číně :-)

To nasvědčuje tomu M8x0.75. Druhý nejmenší obvyklý závit na sklíčidla je 3/8-24 UNF (lehce přes 9 mm). I ten vnitřní rozměr těch sklíčidel tomu odpovídá. Ještě by tam mohla být záměna s 5/16-24 UNF ale o takovém upínacím závitu jsem v životě neslyšel. Nic jiného podobného už v normách na závity není. Jestli ten problém nebude v něčem jiném, třeba poškozený závit? To by mohl jít pročistit závitovým očkem.

Zrovna Hadex to rozlišuje průměrem hřídlele
2,3mm
3,175 1/8 palce

a pak je M8x0,75 M8x0,75

Z uvedeného rozměru plyne, že výchozí hledání je sklíčidlo Micromot. A než něco objednám, tak se zeptám, jestli to má závit M8x0,75
Asi by bylo vhodné hledat přes výrobky, které máte, většinou pak vyběhne správné příslušenství.