Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké kamery vybrat?

Dobrý den dobří lidé, pomohl by Invalidnímu Důchodci, který nemá moc peněz, alespoň radou????
Mám tu všude moc kamer maket (a i policie se mně už mnohokrát ptala na záznamy když neustále vykrádají sousedy po obou stranách).
Chtěl bych alespoň 2 nahradit opravdickými, které se budou aktivovat až pohybem a nebo z mobilu – Abych nemusel vrtat zdi a dodávat jim napájení. Jsem sice slaboproudař, ale dnešní dobu už nezvládám.
Pozn. : Od Jablotronu (bomba firma) tu mám MNOHO dálkových čidel a baterky(ikdyž drahé) vydržejí mnoho let.
Cca před 3mi lety tu byl kluk, který mi na mobilu ukázal obraz, rozdělený
Na 4 čtverce, jak mu to hlídá pozemek. Mě to stačí za dva, ale abych se k tomu přes mobil dostal JÁ i paní majitelka.
Moc děkuji za jakou koli radu.
Michal

Změna předmětu, původně: JAKÉ KAMERY VYBRAT (host)

Mam dve spravy.
V rusnom koridore ti deklarovana vydrz az 6 mesiacov, pomerne prudko klesa...pri cca 20 zaznamoch denne je to do 2 mesiacov.
Problemy s vydrzou sa daju riesit solarnym napajanim, kde by mohlo dojst az k nepretrzitej prevadzke bez nutnosti dobijania.
Za par dni mi pride na test obdobna sada od TP-Linku (Tapo), ale tam ocakvam podobnu vydrz, vyhoda je, zeby to malo ist zaclenit pod ekosystem Tapo, ktory chcem tiez testovat.
Vrtat musis vzdy, tie kamery nejako uchytit musis, nemozu predsa levitovat vo vzduchu.
Pozn. Jablotron je dobra firma, ale od bombovej ma daleko...je relativna draha, vybera mesacne vypalne za cloudove sluzby, co konkurencia nie a su tam aj ine nedostatky, o ktorych sa nechcem verejne zmienovat.

1. ten "rozdělený obraz" je výstup z NVR. To bez dalšího HW/SW nepořešíš.
2. kamery na baterky jsou nesmysl, nedoplatíš se a prokleješ to.
3. stejně tak jsou IMHO nesmysl kamery na wifi a se záznamem na sd kartu

= výsledek:

kamery s PoE a záznamem buď do cloudu nebo do NVR (což může být i NAS). Malý ethernet kabel se protahuje lépe, než napájecí kablík... :-) Ale to je všechno o tom, jestli to má být jen hračka, nebo taky reálně fungovat.