Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak lokalizovat komín?

Potřebuji v domě natáhnout mezi patry ethernetové kabely. Jako nejlepší řešení pro vedení mezi patry mi z různých důvodu přijde využití jednoho nevyužívaného komínu (ideálně ten levý, zaznačený šipkou; teoreticky použitelný by byl i prostřední komín), kdy bych v jednom v 1. a 2. NP komín navrtal, prostrčil do něj kabel a ten vyvedl v dalším patře.

Jak mám ale komín lokalizovat a strefit se ideálně přesně doprostřed něj? Nemohu si dovolit rozvrtat v obou patrech celé zdi nebo navrtat jiný komín. Přiložené plány jsou spíše jen orientační a na odměření dle nich se moc spoléhat nejde.

Zkusil jsem části domu s nakreslenými komíny poskládat vedle sebe a nějak mi to nevychází. Jsou ty čtyři výkresy ve stejném měřítku?
Začal bych v garáži nebo v předsklepí, tam by snad tři díry co by se pak zamázly nemusely vadit.
[98284-strecha-jpg]

BTW: Pokud je ten dům postavený podle těch výkresů, tak bych se bál i zatlouct tam do zdi hřebík, aby to nedopadlo takhle:

Proč?

Ty výkresy rámcově sedí, jen je člověk musí trochu poposouvat. Jako referenční bod můžeš vzít ty tři pravé komíny, ty by měly být rovné.

...Jako referenční bod můžeš vzít ty tři pravé komíny, ty by měly být rovné.

V technických výkresech není (nemělo by být) místo pro výraz "měl by být". Protože pak se někdo může divit že přesekne kabel pro přívod elektriky do baráku nebo udělá díru do přívodu plynu v místech kde by to nemělo být.
3-[:x: