Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepeni epoxidem

IVlepoval jsem osku v nádobě sekačku epoxidem,spoj je po dvou dnech stále lehce lepivy ale drzi.Asi víc tužidla/.Ted co s tím,odstranit aznovu lepit což půjde dost blbě

Pokud to je na styk s potravinami, tak a) musí to být epoxid k tomu určený a b) dělá se pak oplach octovou vodou nebo kyselinou citronovou.
Nevytuhly epoxid je vždycky blbě a pořádně opravit to nelze. Buď je to něco, kde to je vcelku jedno a nech to být, nebo je to něco kritického a v tom případě stávající epoxid odstranit (a to půjde blbě) a udělat znovu a s technologickou kázní, dodržovat teploty a poměr - ten je váhový, tak to řešit váhou.

pre Kenav aký epoxid?

pre Paul blbosť ! myslím to tužidlo

pre Paron prečo urážaš Kanava on určite vie čítať

mne sa v minulosti stalo niečo podobné nič nepomohlo
proste to stále lepilo a nestuhlo
áno Paul a Paron teplotu a pomer som dodržal

a pre všetkých
aký je univerzálny návod na všetko ?

predsa pred použitím poriadne pretrepať

takže v tomto prípade poriadne A+B premiešať
poriadne dlho
dokonca ešte dlhšie ako ste si teraz pomysleli (toto sa v návode nedočítate)

postačí vŕtačka v stojane
nízke otáčky
kúsok drôtu do tvaru L
dokonca som takto miešal 1+1 gram epoxidu v malom kelímku uchytenom v čeľustiach zveráka

A teraz si určite myslíte "no ten Ma-Ju je debil"
prečo vŕtačka v stojane?

vyskúšajte miešať malý kelímok 4 minúty ručne aby ste to nerozliali

áno miešam 4 minúty a ručne je to nekonečný čas

a teraz určite sa nájde rebel čo bude oponovať že vzniknú nežiadúce bublinky
pri lepení a v malých vrstvách sa stratia a ostatný profíci toto nečítajú