Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno špecifický typ zásuvky v kuchyneskej línke

Dobrý deň, neviem si dať rady s výberom zásuvky. Predtým som menil v celom byte klasické zásuvky do steny a bez problémov som to nakúpil a namontoval. Teraz sa jedná o zásuvky ktoré sú v kuchynskej linke. Presnejšie sú montované do stropu skriniek. Je tam zopár obmedzení ohľadne typu zásuvky. Hrúbku dosky mám 18mm a z hornej strany dosky je rovný plastový kryt. Bol by veľký problém ak by som tam mal vo vnútri skrinky nerovnosť čiže výmenu tohto krytu nechcem. Takže zásuvka môže byť hlboká max 18mm. Ďalšie obmedzenie je typ uchytenia. Uchytenie skrutkami po stranách do drevotriesky je mimo hru pretože je vyrezaný väčší otvor. Uchytenie je tým mechanizmom ktorý tam je riešený že pliešky tlačia do strán a zásuvka drží. Takže potrebujem zásuvku 18mm hlbokú ktorá bude mať tento typ uchytenia. Viem že je prúser vykruženie väčšieho priemeru v tej drevotrieske a tiež to zapojenie vodičov ale nerobil som to ja. Táto fotená zásuvka je v lepšom stave, meniť to chcem hlavne pretože mám tam aj druhú ktorá je v horšom stave. Meniť už chcem rovno všetko nech je v tom poriadok. Vopred ďakujem za nápady ako by to šlo spraviť a akú zásuvku tam kúpiť. Zvažoval som nejaké riešenie aby bolo možné uchytiť zásuvku klasicky na tie bočné skrutky priamo do drevotriesky. Držalo by to oveľa lepšie ako na tie pliešky ktoré tlačia do strán.

[d6400mb.jpeg]
[u2v6dRi.jpeg]

Řešení:

Zvenku to vypadá na polský model (podle té obruby). Ale vnitřek je podle mě stejný jako ABB klasik. Podle mě tam půjde https://www.kvelektro.cz/abb-classic-dvojzasuvka-jasne-bila-5512-2249-b1-polozapustena-p1213307 a ani nemusí být useknutá https://www.kvelektro.cz/abb-classic-dvojzasuvka-jasne-bila-5512c-2349-b1-p1187432 ta useknutá je do lištových krabice, kde jich je víc nad sebou.
Jo ale koukám, máte tam uchycení na drápky, no tak to je opravdu specialita (ne třeba v německu je to standard, ale u nás se to moc nepoužívá, respektive jsem se s tím nesetkal), ale nemyslím, že by se to nesehnalo. A vidím jasně, že na šrouby to nepůjde. Co tahle, https://www.kvelektro.cz/schneider-electric-sedna-design-elements-dvojzasuvka-bila-sdd311211c-p1721019 na drápky uchycení má, a teď jen najít katalog schneider a podívat se jak je hluboká, obchod k tomu nic nepíše.

Ta instalace ve dřevě, o tom už tu byla řeč. Správně má být pod zásuvkou i kabelem nehořlavá (dřív azbestová) podložka s přesahem 2 cm (možná 3 to bych se musel podívat).

Zvenku to vypadá na polský model (podle té obruby). Ale vnitřek je podle mě stejný jako ABB klasik. Podle mě tam půjde https://www.kvelektro.cz/abb-classic-dvojzasuvka-jasne-bila-5512-2249-b1-polozapustena-p1213307 a ani nemusí být useknutá https://www.kvelektro.cz/abb-classic-dvojzasuvka-jasne-bila-5512c-2349-b1-p1187432 ta useknutá je do lištových krabice, kde jich je víc nad sebou.
Jo ale koukám, máte tam uchycení na drápky, no tak to je opravdu specialita (ne třeba v německu je to standard, ale u nás se to moc nepoužívá, respektive jsem se s tím nesetkal), ale nemyslím, že by se to nesehnalo. A vidím jasně, že na šrouby to nepůjde. Co tahle, https://www.kvelektro.cz/schneider-electric-sedna-design-elements-dvojzasuvka-bila-sdd311211c-p1721019 na drápky uchycení má, a teď jen najít katalog schneider a podívat se jak je hluboká, obchod k tomu nic nepíše.

Ta instalace ve dřevě, o tom už tu byla řeč. Správně má být pod zásuvkou i kabelem nehořlavá (dřív azbestová) podložka s přesahem 2 cm (možná 3 to bych se musel podívat).