Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2.0 tdi zavzdusnovani spojky

Zdravím. Pořídil jsem passata b6 2.0 tdi 103 kw. Vím co se říka o motorech a na co si dávat pozor. Ale zjistil jsem nemilou vec. Už se mi to zdálo asi 3x, ale ted jsem jel po dálnici na sestý kvalt asi pul hodiny a když jsem začal podřazovat, tak spojka zabirala uplně dole a o chvíli později se mi i zasekl pedál a musel jsem ho nohou dostat ven. Mechanik mi rekl, že to je běžná věc a že odchází něco v převodovkách a kvuli klepani z ní se dostává vzduch do spojky, což tedy znamená vážně drahou opravu. Jenže jsem zjistil, že se spojka zavzdušnuje i před domem přes noc. Jestli tu někdo ví o co jde, je jisté, že je to ta převodovka, nebo to samovolné zavzdusneni přes noc může znamenat něco jiného ? Moc díky za nějakou odpověď

Zdravím. Tak jsem to dal druhému mechanikovi. Zda se, ze nikde nic neprolina a zjistil, ze když to auto není nastartovane, tak jde slyset, ze při mačkání spojka vrže. Mysli si, ze je to nějaké ložisko spojky či co. Odvzdusnil ji a říkal, ze uvidim, jak dlouho to vydrží. Při odjezdu jsem to zkusil a super. Pak jsem to dal pritelkyni a auto si bral u domu po zhruba 5ti km a spojka zavzdusnena, zabírá uplne dole. Nějaké nápady? Děkuji

Asi budete muset najít dalšího mechanika,který své práci rozumí a nepředá zdánlivě opravenou spojku bez testu ujetých desítek kilometrů s hodně řazením,aby spojku důkladně prověřil po stránce funkčnosti.Pokud kapalina opravdu neuniká,tak se tam postupně dostává vzduch po každém sešlápnutí pedálu,vypadá to na některé z těsnění v hlavním spojkovém válci.Válec se dá ohledně těsnění repasovat,ale osobně moc nedoporučuji,může být rýha někde v těle válce a problém se objeví třeba hned,nebo v brzké budoucnosti.Celé nové to nestojí svět a máte klid a jistotu na leta,pokud nenarazíte na zmetkový výrobek.:-)

On jen na rychlo hledal a byla jen otázka času, než se to projeví. Jinak říkal o tom ložisku (pochopil jsem ten válec), ale ze bude muset sundat převodovku. Je to tak ? Jinak predtim se naopak stíhala naslapavat. Při jízdě nebyl problém, až potom po té dalnici, nebo při stání přes noc. Teď jak píšu, 5 km přes město a zavzdusnena. Bavili jsme se o válci asi 1200kc +~, 4000 za vytažení převodovky. Takže komplet zbruba 6000 Kč. Bude to tím ? Zatím mám auto doma. Jen si říkám, co tam muže vrzat.