Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténí zesilovač

Zdravím všechny,
asi mi v domě odešel anténí zesilovač Alcad CA-311. Televize zničehonic píší nemám signál (obě TV). Nic jiného se podle mě nemohlo pokazit. LED na zesilovači svítí po připojení na 230V, ale pokud připojím kabel do vstupu UHF, okamžitě zhasne. To mi přijde divné a proto mám podezření právě na zesilovač. Také v něm byla nějaká vysrážená voda, neb je na půdě, kde bylo pod nulou.

1) Otázka tedy je, myslíte si, že je KO? Jde to nějak zjistit v domácích podmínkách?

2) Pokud bych kupoval nový, v obchodě píší, že je k dostání jen u dodavatele za cca 1500 Kč. Asi to bude už starší kousek, nevíte o nějaké adekvátní (lepší) náhradě. Tedy doporučení. Potřebuji dva vstupy UHF a VHF, FM,DAB a dva výstupy (nebo čtyři, mám tam nyní na každém výstupu anténní rozdvojku). Signál TV nebyl ideální a občas to vypadávalo. Dost záleželo na počasí.

Děkuji za rady.

Pozvy si na to anténího technika a on ti to zapojí, i když není to nic složitého. Dva koaxiáli zapojíš do slučovače, pokud je potřeba 12V+ pro anténu tak se to řeší pomoci odbočovače.
Tedy jeden koax do normálního vstupu a ten druhý (napájený přes odbočku) 12V+ jde s trafa rovnou do koaxu.
No a výstup na 4 koaxi se řeší rozbočovačem a hotovo. Pardon jednu blbost jsem napsal, ne 12V+ se napojí rovnou na kabel je na to potřeba speciální konektor a ten je odělenej od 12V a přitom je pruchozí pro signál. A potom to zapojít do slučovače.