Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténí zesilovač

To zhasnutí ledky po připojení kabelu je divné.
Jestli má být kabel vodivý (z pohledu prozváněčky, tedy stejnosměrného proudu), to je otázka. Já bych řekl, že spíš ano, protože buď je tam anténa, což je nějaká smyčka nebo nějaké oddělovací trafo (balun) nebo něco podobného co je pro stejnosměrný proud vodivé.

Když si tak představuju zapojení zesilovače (v těch anténních bývá jeden tranzistor a nějaké součástky okolo, prostě základní učebnicové zapojení, přičemž největší know-how je prostorové uspořádání), tipoval bych proražení (zkrat) některého vazebního kondenzátoru, který normálně odděluje stejnosměrou složku (a napájení). Napájení zesilovače tak jde do zkratu.

Jeden anténní zesilovač jsem zkoušel nedávno, to když otec si furt stěžoval na nějaké vypadávání (dost dlouho jsem mu říkal, že zesilovač u nás doma nepomůže, navíc to vypadalo na výpadky někde po cestě) a koupil u číňana za 2 stovky takovou krabičku, no nekup to za ty prachy, (normálně od toho vede šňůra do 230V, má jeden vstup a několik výstupů, asi jako ve vašem odkazu, jen kovovou). Samozřejmě to nepomohlo, podezříval jsem ten čínský šunt, tak jsem ho prověřil v práci (tím jsem si zase oživil ovládání spektrálního analyzátoru i s jeho generátorem, to neni přístroj, se kterým bych často pracoval, ale ve výbavě ho mám, prostě jsem ho zdědil), a zdá se, že (k mému překvapení) zesiluje, teda ne o 20 dB jak slibují nápisy, ale jen o 10 dB (a taky ne do 2 GHz ale asi jen do 600 MHz (můžu měřit jen do 1 GHz, ale už na 600 mega byl zřejmý pokles)), ale to by asi nevadilo, spíš prostě nebylo co zesilovat.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny