Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antikorozní ochrana nářadí

Neměl byste prosím někdo vlastní zkušenosti s tím, jak trvanlivě ochránit nářadí proti korozi? Jde mi o ocelová pravítka (takže musí být vidět stupnice) a úhelníky. Nesmí to lepit a špinit a mělo by to vydržet. V dílně to chytá lišku, čas od času korozi odstraním, ale vydrží to jen chvíli.

Ještě upřesním .Podle mě je hlavní problém v tom že člověk má na rukou pot který je agresivní.pokud po práci nářadí neošetří tak za určitou dobu má na úhelníku měřítku,pilkách a podobně škálu začernalých a korozi počínajících šmouh.Nějaká relativní vlhkost v dílně asi není přímou příčinou.Jak říkám mastný hadr a je po problému.

To je pravda, pot je slaný a někdy jsou na povrchu náchylnějšího nářadí vidět přímo rezavé otisky. Ale vingly jsou rezavé celé, snažil jsem se najít nějaký ochranný vosk, co nakonec vyschne a nezanechá stopy na materiálu. Našel jsem MOTIP konzervační vosk 090101D, stojí to pár korun, tak to vyzkouším.