Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaby vykon motorceka

Renault zamok kufra. V podstate funguje, bez zataze. Akonahle mu dam co len prst do drahy tiahla, zastavi sa. Ziadnu silu motorcek v podstate nevyvinie. Novy mam problem prstom zastavit, je to v skoro nemozne. Co moze byt problem, ze stary system nevyvinie v podstate ziadnu silu? Zeby zaneseny prachom z uhlikov a ide to tam viac menej skoro do skratu?
Inac, povodne som myslel ze je tam len elm cievka ktora vysuva a vtiahne to tiahlo.

A vies ze mozes mat pravdu?
Kupil som s inou koncovkou na tom tiahle, tak som musel stary aj novy "rozlepit" a vymenit tiahlo. V novom mi pri rozlepeni uplne pricuclo srobovacik na motorcek . . . teraz som schvalne isiel pozriet ten stary, prilozim srobovak . . . jak keby som ho prilozil na gumu :-) proste nic . . . Asi ho skusim rozmontovat.

Ono asi také záleží na stáří a počtu cyklů motorku.Roror má samomazná kluzná mosazná ložiska.U nich lety dochází k vysychání a přidírání na ose rotoru.U některých motorků se dají tyto měnit pokud není už opotřebovaná hřídelka.Ale je to spotřební materiál a tak jistota je náhrada novým.