Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Orosené vstupní dveře

Dobrý den,

mám pár měsíců po rekonstrukci a všimla jsem si, že kolem nových vchodových dveří mi to celé praská, začíná se tvořit plíseň a dveře i zámek jsou nonstop orosené. Dveře ale dobře těsní. Nevěděli byste, co je špatně? Dělal mi to jeden zedník. Odpověď asi bude, brátit se na něj, ale ráda bych znala i jiné názory, abych si trochu mohla pohlídat, co mi řekne on.

děkuji

Marvanová

Kde se to to rosí je studený povrch. Tepelný most.
Zámek bych pochopil. Je to kovové.
Kolem futra by to rosit nemělo.
Zedník je zaplácal maltou, nebo pěnil?
Asi by pomohlo zvenku oblepit špaletu nebo-li zrcátko extrudovaným polystyrenem a ten pak povrchově upravit podle okolní fasády.
Někdy se to udělá a ještě se nalepí rámeček z polyše čelně, takže vznikne vystouplé orámování vchodu.
Na Moravě by to omalovali a bylo by to žudro.:-)

Mohly by to bohužel být i nevhodné dveře. Správné vchodové dveře pro naše klimatické podmínky jsou tepelně izolované, aby se tohle nestávalo. Existuje i dveřní kování s přerušeným tepelným mostem, to se pak nerosí (resp. rosí, ale ne tolik).