Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Rekonstrukce koupelny, názor na retro styl

Ahoj,

mamka bude rekonstruovat panelákový byt - komplet vše, podlahy, elektrika, voda a bude ho pronajímat, je to byt 1+1 - vhodný jako startovací byt a kousek od VŠ, takže vhodný pro mladý. Bohužel je mamka ročník 64 a strašně se jí líbí retro styl a chce tak udělat i ten byt, do koupelny (malá koupelna spojená s WC, se sprchový koutem) chce dát retro dlažbu 20x20cm - tuhle:
dlazba-terra-art-ottagono-s-m-20x20
U8au
Dai3

Tak jsme se hned chytli že je to blbost a hnus a že tím spoustu zájemců odradí. K tomu na stěny vybrala kachle, které se jí zdály, že se barevně hodí k těm na podlahu, ale mají podlouhlý formát, tak jsem jí řekl, že to bude jak pěst na okno a že podlaha vypadá jak na veřejných wc...

Prý kecám kraviny a že je to hezký, tak by mě zajímal váš názor.

Díky

Líbí se vám retro koupelny?

7%
93%

Kdyby byla koupelna pěkně udělaná (sladěná) v retro stylu a jejímu uživateli (úmyslně nepíšu majiteli) se to tak líbilo, proč ne. Každý člověk má jiný vkus.
Ale když to má být na pronajímání a většinou asi mladým lidem, tak se jim retro stylem určitě nezavděčí. To může rovnou nechat v současném stavu a bude to skutečné nefalšované retro! 8-)

pěst na okno

U nás na východě se říká na oko. Holt, jiný kraj... :-)

Jsem rocnik 2003 a pri nastupu na vysku jsem si taky hledal bydleni pobliz skoly. Nevim, jak je na tom koupelna s rozmerami, ale predpokladam, ze to bude malinka koupelna. Pro me by byla velka vyhoda, ze ten byt bude komplet novy, ale retro styl? Pro studenty? Nechtel bych ho a radeji bych hledal jinde. Pripadal bych si jako u babicky a myslim si, ze dnesni mladi lide chteji spise moderni nebo neutralni bydleni. Proc Vase mamka radsi neudela cely byt neutralni?

podobnou podlahu mám v baráku z roku asi 1935 - v něm se mi to líbí.
ale v paneláku??
až to bude prodávat / dědit, asi každý to bude chtít předělat.

k tomu moderní podlouhlé kachle, to už je škoda slov.

mimochodem všechny naše světové proslulé sklárny, o kterých jsme se tyto blbosti učili, zkrachovaly po privatizaci právě proto, že vyráběly hnusné retro sklo, které kromě platebně neschopného ruska nikdo jiný nechtěl.

Přesně tento typ dlažby ve mně vyvolává úzkost a pocit hnusu. Tohle je opravdu retro a pokud to chce pro studenty, raději bych volil modernu. Děláte to na pronájem, ne pro sebe, tak to udělejte podle většinového stylu budoucích zákazníků.

Tohle není žádné retro (však si to pamatuju, a to jsem starší než Vaše maminka). Retro by byly bílé lesklé obkládačky a hnědé nebo cihlově červené malé dlaždice. To co je na obrázku je "moderna" devadesátých let a je to mimořádně, zcela extrémně hnusné. To si kupovali lidé proto, že to bylo něco jiného než fádní bolševické dlaždičky a ani si nevšimli jaký je to kýč. Co je dnes moderní je jednoduché, bez střídání barev, bez šikmých linií. Na podlahu velkorozměrová dlažba nebo litá podlaha. Zase jednoduché, bez ozdob, bez zbytečných tvarů.