Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatické zavření sekčních vrat po zadané době

Zdravím.
Mám v rodinném domku vrata od fy Lomax s pohonem Comfort 220.2.

Jak stárnu, tak se mi už opakovaně stalo, že jsem vrata zapomněl zavřít a až hodní sousedé mě na to upozornili. Problém je v tom, že z garáže mohu jít do domu vnitřkem a když mám plné ruce, tak holt zapomenu na tlačítko pro zavření. Zatím se mi to stalo za cca 10 let, co vrata mám 3 x, ale i to stačí.

Potřeboval bych tak automatické (vypínatelné) zavření vrat např. po 10 minutách, co zůstanou otevřené.

U zmíněného pohonu píšou v manuálu něco o světelné závoře. Předpokládám, že to je nějaká věc, kterou je třeba dokoupit a pak by to mohlo fungovat, jak potřebuji.

Máte někdo s tím osobní zkušenost popřípadě i odkaz na konkrétní výrobek?

Tak si na otevřená vrata připoj nějaký pípák, třeba přes ten koncový spínač. Raději spíš tišší, abys ho slyšel, ale nerušilo to sousedy. A když to budeš chtít vylepšit, tak k němu dáš vypínač, aby nepípal, pokud budeš chtít mít vrata otevřená delší dobu. Nebo místo vypínače přepínač, který při vypnutém pípáku zase zapne kontrolní světýlko, že je to vypnuté.:-)

Asi stačilo, záleží na napětí v tom koncáku od vrat, abys tam nemusel přidávat další nebo to napětí nějak korigovat. Nebo mě napadá i nějaký pípák z couvaček u aut. Kdyby byl moc hlasitý, tak ho přidusíš v nějaké krabičce s výplní. Ale nějaký elektronik tady možná vymyslí něco lepšího.

Dobrý den,dal bych na vrata mikrospínač a použil dálkáč s relém z odkazu,mám jich několik a fungují dobře,nevím však vzdálenost jakou máte k vratům a kovové předměty které mohou stínit signálu.
Z tlačítka vytáhnete dva drátky na mikrospínač a na relé které bude zapínat třeba led světýlko,nebo pípák v kuchyni si nastavíte ostatní podle potřeby.Opravdu to jde,mám odzkoušeno.:-)

https://www.aliexpress.com/item/1005006331511332.html?spm=a2g0o.productlist.main.5.41caxoI5xoI5kB&algo_pvid=1f1be604-1e19-4f30-af9c-73086752be0d&algo_exp_id=1f1be604-1e19-4f30-af9c-73086752be0d-2&pdp_npi=4%40dis%21CZK%2195.67%2138.36%21%21%214.19%21%21%40211b600217041334024767531e129e%2112000036789095122%21sea%21CZ%210%21AB&curPageLogUid=HRIAMfWpAtly

Díky, řešení má jednu chybu. Problém není v technice, problémem je lidský faktor, který nestiskne to tlačítko. To, že dám signalizaci do kuchyně toho troubu (tedy mne), co neumí stisknout tlačítko moc nezměním.

Podobné dálkové ovládání mám doma a spínám s ním světlo u vjezdu do garáže místo pohybového čidla. A dosah je tak akorát na vycouvání z garáže do ulice. Na větší vzdálenost to nefunguje.

Jako dostatečné mi přijde to řešení s kontaktem a bzučákem. Jde jen o to, že by asi byl vhodný bzučák, u kterého jde jednoduše nastavit hlasitost.