Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záměna nadproudové ochrany u kompresoru ledničky

Ahojte,
rychlá otázka na zdejší experty - odešla mi na ledničce proudová ochrana( kompresor přeměřen a je funkční, v ochraně něco chrastí a podle toho jak s ní třepám tak má odpor od 1kOhm po 4MOhm) - musím ji vyměnit za úplně totožný typ( dostupná pouze z Číny) nebo mohu použít jinou, dostupnou tady v ČR co tam půjde bez závislosti značení?
Děkuji

Jestli lednička běhá bez ochrany, tak bude vpořádku. Kompresory jsou u všech (běžných) ledniček velmi podobné a příliš se proudově neliší.
Pokud máš možnost, stav se někde ve sběrném dvoře a pokud najdeš, vyoperuj nějakou co bude. Nesplést se startovacím relé.
Zapoj na místo původní. Mělo by to držet.
Možná zkouška funkce: Za běhu kompresoru lednici vypni a hned znovu zapni. Většina ledniček se nerozběhne, kompresor nemá sílu přemoci tlak který je ještě po vypnutí a pokusí se o rozběh a zůstae stát. V tom případě má ochrana asi za pět sekund vypnout. Pokud nevypne je vadná, nebo nevhodná.
Pozor! je nutné kontrolovat, jestli skutečně vypnula, pokud ne, tak to vypnout, jinak brzo dojde k poškození motoru.