Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na vyboulené futra

Zdravím. Mám v koupelně dveře které nejdou zavřít kvůli tomu že v půlce dveří se mi hnuli futra asi o centimetr. Potřebuji poradit jak ty futra zatlačit tak aby to drželo. Zkoušel jsem to roztáhnout pomocí desky která je zatlačila, no po uvoľnení desky se futra vrátili do vybouleneho stavu. Jsou to dveře do koupelny na starém rodinném baráku a hledám co nejjednodušší způsob jak si stín poradit. Máte někdo nějaký tip? Děkuji vam

Předmět Autor Datum
Větší tlak vyrobíš třeba pomocí autoheveru, ale jestli to pruží a nevrátí se zpět, to musíš zkusit.…
Karel04 01.12.2023 10:20
Karel04
Dobrý den,to nepůjde rozpíráním,muselo by se to mírně vybourat a to rozepření mírně přehnat,jinak se…
Lubomír 01.12.2023 12:04
Lubomír
ak su plechove, odrezat jednu stranu, odstranit to čo ich vytlača a znova zavarit-co čkom.
jim bim 01.12.2023 13:04
jim bim
Další možnost je upravit dveře v tom místě vyboulení. jak píše, jsou to stará futra, takže až bude n…
Jan Fiala 01.12.2023 13:11
Jan Fiala
Roztáhneš to heverem, vyvrtáš do kovu díru a dále do zdiva a dáš nějakou hmoždinku nebo ocelovou kot…
nerady 01.12.2023 13:48
nerady
Všichni rádcové se zaměřili na kovový futra, ale co když tam má tazatel dřevěný:-). Jasně, rozepřít,… poslední
miran 01.12.2023 14:00
miran

Dobrý den,to nepůjde rozpíráním,muselo by se to mírně vybourat a to rozepření mírně přehnat,jinak se to vrátí do původní polohy,mám to samé u dveří ze sklepa na dvůr přes dvacet let.Nejdříve jsem přihobloval dveře,jenže ta futra se mírně rozevřela opět.Je to do sklepa,tam to nevadí oku,tak jsem uprostřed futer vyvrtal otvor a dal dvaceticentimetrový turbošroub.Ono by to šlo i tak,že nebude vidět,vyvrtat otvor,velkým důlčíkem udělat do futer kužel pro hlavu šroubu a pak zamáznout autotmelem a zabrousit do ztracena a přetřít.:-)

Roztáhneš to heverem, vyvrtáš do kovu díru a dále do zdiva a dáš nějakou hmoždinku nebo ocelovou kotvu. Pokud to budeš požadovat bez koukající hlavy šroubu, tak hlavu šroubu uříznout a přivařit k futrům (pokud jsou opravdu stará tak ty mají silnější plech a u těch to jde). Svár flexou zabrousíš a místo sváru natřeš. Následně vyndáš hever.:-)

Všichni rádcové se zaměřili na kovový futra, ale co když tam má tazatel dřevěný:-). Jasně, rozepřít, díra, hmoždinka a vrut. Ale já bych taky hledal, proč to ty futra udělaly. Může se za nimi drolit zeď a bordel napadal do mezery, ale taky může být nějaké sedání zdiva.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru