Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U vysavače nejde mokré vysávání

Zdravím všechny. Chci vyčistit koberec mokrým vysáváním ( vysavač ETA MARINER), a nejde mi spustit čistící prostředek, má vycházet z hadičky na vysávácí trubici. Motor jde, pumpa svítí - a čistící prostředek zůstává v nádrži. Hadičky jsou průchodné... Poradíte mi, prosím, co s tím? Děkuji.

Jak už je napsáno výše, může to být "slepením" něčeho u čerpadla. Měl jsem stejný problém a pomohlo toto: na výstupu z vysavače, kam se připojuje hadička vedoucí kapalinu, je taková kulička coby zpětný ventil (měl jsem starší variantu tohoto vysavače, snad je to tak stále), tu kuličku jsem "promačkal" a když byla zamáčknutá, vstříknul jsem pod ní stříkačkou čistou vodu, ideálně teplou. Nechal jsem chvíli vodu působit a pak to opět normálně fungovalo. Voda zřejmě rozpustila úsadu čistící kapaliny z minula v místě, kde došlo k nějakému "slepení dílů". Je důležité, vždy po dokončení čištění vylít zbytek čistící kapaliny a do nádobky dát čistou teplou vodu a celý systém pěkně propláchnout tou vodou, prostě vystříkat přes rozprašovací hlavici dostatek vody aby se vše okolo čerpadla vyčistilo od té čistící kapaliny, která jinak po vyschnutí zanechává lepivý film a dojde ke slepení součástí u čerpadla.