Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Identifikace kabelů v bytě

Zdravím, v obývacím pokoji je plastová malá skříňka a uvnitř je schovaný kabelový spoj viz. příloha (fotka). Pomůže prosím někdo s identifikací o co jde?

Mé podezření je koaxiální kabel pro internet/TV (Vodafone / bývalé UPC). Případně nějaký zvláštní vývod "domovní" antény? Ale vidím 2 druhy kabelů a zvláštní spojku. Jsem úplný laik. Předem děkuji

Spojka není zvláštní, je to klasický F-konektor. Kabel je koaxiál, takže to může být cokoliv, co lze přenášet po koaxiálním kabelu - TV (DVB-T, DVB-C), rádio, internet, ...

Asi se jedná o nějakou bytovku a ne samotu u lesa? Tak se zeptej sousedů...

Moc děkuji! Podle názvu spojky / konektoru už si zkusím dohledat více. A sousedů (nad/pod námi) se optám kudy mají vyvedenou domovní anténu. Ale bojím se, že toto bude ten internet a TV anténa (kabel) je někde zaslepený a zazděný ☹️

(samozřejmě až budu moci, tak vyzkouším zapojit do TV)