Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrocentrála - chcípák

Ahoj, snažím se poradit si s "chcípákem" elektrocentrály. Prostě a jednoduše nejde centrála chcípnout. Jediný způsob je vytáhnout kabel ze svíčky. Nevíte kde by mohl být problém? Zapínání On/Off jsem vyměnil za nové, propískal jsem kabel, který vede z On/Off tlačítka do zapalovaci cívky a zdá se, že je OK. Prošel jsem všechny spoje kabelové a také ok. Jediné o čem nevím zda je ok, je součástka co vede do motoru a vede z ni žlutý kabel viz. foto. Nevíte někdo řešení? Předem děkuji.

Dobrý den,podle popisu budou naoxidované kontakty ve vypínači.Letos jsem opravoval kamarádovi Husqarnu,vypínač rozlomený.Objednal jsem hned dva na aliexpresu,ani jeden pilu nevypnul.Změřeno ohmmetrem a velké odpory,rozebráno,očištěna měděnka a vypínače fungují oba.Žárovku by to zapínalo i vypínalo,ale zde tečou minimální ampéry,tak se to do zkratu nespojí,tudíž neukostří.Zkuste ten kabel od cívky přitisknout konektor izolovanými kleštěmi na kostru,musí to chcípnout.Pokud to půjde,řešte kontakty ve vypínači.:-)

A pokud ten konektor co vede do cívky dáte na vypínač a druhý z vypínače na cívku?Jak jsem uvedl výše,mám dvě elektrocentrály,každá od jiného výrobce.U jedné vypínač spojuje do zkratu s kostrou,na druhé rozpojuje přívodní kabel k cívce.Nikdy jsem nad tím nedumal,přišel jsem na to až letos,jedna nechtěla chytnout,tak jsem řešil elektriku a přišel na to,že na vypínačí poloha 1 vypínač přerušuje a na druhé poloha 1 vypínač propojuje přívody.Na těch vypínačích jde ta kolébka snadno otočit,ale není třeba,obě fuhgují,ale každá má jiné zapojení.:-)