Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava mikrofonu Tesla AMD 215M

Ahoj,
našel jsem starý teslácký dynamický mikrofon AMD 215M. Je mi líto ho vyhazovat a děti si chtějí zpívat.:-) Mám starší zesilovač Nordmende bez mikrofonního vstupu s AUX a TUNER vstupem a právě sem bych rád mikrofon připojil. Na Alíku jsem našel malý stereo předzesilovač AD828, který by měl k tomuto účelu posloužit. Mikrofon má přepínač hlas-řeč a obsahuje malé trafíčko. Netuším jak to funguje (asi to ořezává část kmitočtového pásma), ale moje otázka zní: Můžu vstup již zmiňovaného předzesilovače napojit rovnou na konektor DIN nebo musím zmíněné trafo a přepínač odstranit? Děkuji za odpověď. [97837-obraz1350-jpg]

Transformator přizpůsobuje malou impedanci a malé výstupní napětí dynamické patrony ke vstupu zesilovače. Bez něj to nepůjde. Prepinac hlas - reč zlepšuje srozumitelnost mluveného slova a přepneš si ho tak, aby ti zvuk vyhovoval. Bližší popis a charakteristiky najdeš tady: tesla_dynam.html. Dětem bude aspoň pro začátek bohatě stačit, ale je to jeden z nejméně kvalitních mikrofonů vyráběných Teslou Valašské Meziříčí.