Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závitová tyč - kotvení v duté cihle

Ahoj,
chci zavěsit TV 55palců na stěnu na dvě závitové tyče.
Stěna je z Porothermu.
Musím použít bezpodmínečně chemickou kotvu nebo si myslíte, že by postačil Mamut glue? - otvor bych se snažil co nejvíce očistit (vyfoukat) + použil bych sítko.
Nechce se mi utrácet za chemickou kotvu, lepidla mám doma zásobu, ale samozřejmě jen pokud by posloužilo stejně :)
Díky moc
Rosťa

Za mne chem kotva se sítkem.
Pokud bys vyvrtal hezké čisté díry bez rozdrcení přepážek v porotermu, tak 12mm hmoždiny do dutých cihel 12cm dlouhé by to taky jistily.
Pak je tu varianta, že držák přišroubuješ na nějakou pohledově snesitelnou desku třeba 20x20 cm a v rozích desky si navrtáš díry na hmoždinky, aby to viselo na více bodech.