Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení prodlužek?

Dobrý den mám dotaz jestli se dá spojit více prodlužek potřebuji kabel na 250 m a jsem úplný lajk a tak se ptám jestli by jse dalo vymyslet něco aby to bylo v pořádku. Buďto spojit prodlužovací kabely anebo něco jiného?. Děkuji vám předem za odpovědi. M

Přijde mi přehnané, že by se tavily kabely, spíš se prostě pivo nebude chladit, nepoběží mu to. Ale jestli ty prodlužky má, tak by to byl zajímavý pokus, kolik 25 m prodlužek se může spojit, aby běžela přenosná lednička na chlazení piva. :-)

Jde o to, jestli to bude slezina s kámošema, na to by snad stačilo ohniště, kytara a pivo chlazené ve džberu nebo okázalá svatba co na ni chceš pozvat půlku vesnice - to bych se zkusil poptat, jestli existuje firma co by se to u ní dalo objednat.

Výňatek z klasika:

...Učeň lezl po korunách kaštanů jak šimpanz a natahoval do větví přivezené kabely, Alex setrval v srdečném hovoru s vedoucím u omženě láhve Cinzano Bitter, obdržel tři stovky a požádal ještě o padesátikorunu.
„Ale aby se nám to neprobíjelo, pane Serafin –“ šeptal učen ze stromu.
„Jak to nám? Snad jemu, ne? Konečně, chce bengálskou noc –“ ...

:beer:

Ty chlaďáky moc nežerou, mají cca 350W a pokud použije nějaké nízkowatové LED žárovky+nějaké rádio tak s tím problém určitě nebude. Pokud to bude ale položené někde na zemi, což předpokládám, tak by to chtělo pohlídat si, aby tam byl stupeň ochrany minimálně IP44. Rozhodně bych tam nedával prodlužku určenou jen do vnitřního prostředí, ale už nějakou kvalitní se zalisovanými konci.

On to potřebuje nárazově jen na jeden víkend, tak by mu to mohl někdo půjčit. Také si může půjčit centrálu a tu dát někam opodál, aby nehlučela a nesmrděla. Pokud by to mělo být v této době, tak pivo v sudu zůstane chladné a stačí ruční pípa s pumpičkou, osvětlení petrolejkou, ohřátí od ohně a počítač se záložním zdrojem.:-)

Jen sebevrah by byť jen půjčil takovej kabel někomu, kdo nemá ánung o elektrice, aby si udělal prodlužovačku na čtvrt kilometru. Nikdo, kdo má vyhlášku 50. A ani by nešel mu to sám udělat.
V tuto dobu fakt může pívo chládnout venku a osvit lze udělat i z autobaterie a LED pásků. Na tu baterku to bude svítit dva dny.

ty 3 fáze by byly fajn, na tom oslavišti bude pořádná kosa. jenže kdyby ten člověk měl 250m socialistických zásob, tak se tu neptá.

když si navymýšlel nesmyslné výbojky 390w a chce tahat 1/4 km napájení prodlužovačkami, pochybuju o jeho příčetnosti. při kilowattovém příkonu už má úbytek na prodlužovačkách 40-50V (počítám to sociální provedení 5ks v 1.5mm2).
na druhou stranu je možné, že ušetří na chlazení, protože pít venku pivo při teplotě 7'c, to je tak na jedno.

Do června dost času, tak to snad promyslíš. Ty kabely se dají i půjčit kolem stovky za den za 25m, čili 1000 Kč/den, někde mají na víkendy i slevu. Ale já bych si půjčil centrálu za cca 300 Kč/den, k tomu připočti náklady na benzín. Nebo si to domluv na nějaké stavbě dopředu, když šéfovi dáš 500-1000 korun na ruku a nějakou vratnou zálohu, tak se třeba domluvíte. Raději kabel na 400 V se silnými vodiči kvůli ztrátám.

Při 250 metrech budeš mít na konci asi tak 180 Voltů, možná i méně.
Vyhláška řetězení prodlužek zakazuje, to však neznamená, že je to neproveditelné.
Pokud to chceš řetězit někde venku a v tomto počasí, tak jsi odvážný, nebo opravdový laik (ti se totiž elektriky nebojí, stačí jim, že to funguje).

Pokud doma ty kabely nemáš, tak jejich pořízení bude sakra drahý.

Dobrý den,nejlepší řešení je elektrocentrála.Vlastním dvě ty malé 750w,čas od času je jedna potřeba při výpadku proudu,bouřka,předělávka.Jsem chovatel, mám líhně a v nich vajíčka,to je při výpadku problém.Když to vypadne,nastartuji a nechám běžet, žádný velký randál a to mám dvoutakty,klidně si brumlá celý den na terase pod střechou,nic moc nesežere.Ono i to chlazení neběží stále a centrála si řídí otáčky podle odběru a na tom se odvíjí spotřeba.S hlídáním to neřešte,když chcípne,budete mít chvilku tmu,nalijete benzin a jede nanovo.Kdybyste vymysleli světla s menším odběrem,tak postačí i tato malá.Čas od času ji proženu někde kde není proud na uhlovou brusku,nebo vrtačku 800 w a ani nejede na plné otáčky a stíhá.
Jinak nevím kolik vás bude a jak dlouhá akce,my jsme to dělali tak,že jsme sud dali předem k někomu do chlaďáku a pivo ani kvůli žíznivcům nestihlo zteplat.Případně sud strčit do velkého odpadkového pytle a obsypat drceným polystyrenem.Zrovna tak uskladnit takto obsypaný záložní sud někam do stínu.
Když si vzpomenu na akce mládí,jezdili jsme pro pivo do hospody s velkým kbelíkem a taky nestačilo pivo zteplat.Žádná elektřina a svícení,jen oheň a kytary.Pár akcí v přírodě nam narušili příslušníci VB ,jo krásné vzpomínky na mladá léta.:-)

500 metrů (tj. pár vodičů délky 250 m) měděného drátu 1.5 mm2 bude mít odpor 6 ohmů, to je při příkonu 800 W (odpovídá proudu 3.5 A při 230 V) úbytek napětí kolem 20 V. To ty kabely ani nespálí, ani nebude na konci podpětí které by způsobilo nefunkčnost. Osobně bych to klidně propojil a vůbec nic neřešil. Revizák by na to asi razítko nedal, ale pivo se razítkama nechladí. A kdyby to náhodou nefungovalo, tak se dá jednou prodlužkou (řetězcem prodlužek) vést elektřina k chlazení a vedle druhou k osvětlení a to pak už vůbec nebude žádný problém.

...což je celkem 10ks 50m prodlužovaček po ~1000kč/ks.
to už ty prachy radši prochlastat a projíst v slušné hospodě, přinesou užitek i někomu jinému než číňanům.

návrhy tu pan tázající dostal, i s cenovou a ampérovou kalkulací, za půl roku by tam mohl mít i solární elektrárnu - pokud neplánuje pařit v noci.

Když z tazatele to leze jak z chlupaté deky. Jestli to má být slezina kamarádů nebo něco nóbl, kolik lidí pozve, kolik peněz do toho chce vložit, jestli to musí být v přírodě, jestli tam poblíž neteče potok kam by se to pivo dalo chladit....
Rady že s tím kabelem je to míčovina (nevedl by i přes nějakou veřejnou cestu?) dostal.

Teď jsem si na Mapách odměřil vzdálenost těch čtvrt kilometru kolik by to bylo na Václaváku, tak asi od Můstku k Jindřišské.