Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDV - hlavní domovní vedení - podle jaké normy

Dobrý den vespolek,
potřeboval bych nasměrovat s HDV, tedy hlavním domovním vedením.

Pokud budeme uvažovat, že vedení NN "na ulici" je v zemi a pro odjištění domu bude sloužit pojistkový pilíř SS100/NK (fy DCK Holoubkov) a do domu povede HDV CYKY 4x10 až k elektroměru. Po sem dobré a srozumitelné.
Co když nastane případ, že na domě je více elektroměrů?
Mám případ, že je dům rozdělený na patra - dole staří, nahoře mladí a mají dva elektroměry ve stejné skříni - povede se sem jednou nebo dvakrát HDV (každé samostatně odjištěné)?

Názor jiných je, že co skříň to jedno HDV, už kvůli bezpečnosti při vypínání. Jenomže tento názor nepodpoří konkrétní normou.

Takže prosím znalé v oboru zda své tvrzení dokáží podpořit příslušnou TNS, nebo PNS (EG.D a.s.)

Děkuji

Nedávno se u nás měnilo vzdušné vedení na kabel, tak nám zřídili pojistkovou skříň před domem kam přivedli přípoj z kabelu, odtud přivedli vedení do pojistkové skříně co tam předtím vedly vodiče ze vzdušného vedení a dál je to nezajímalo (taky máme v domě dva elektroměry).
Ale raději se zeptej u firmy co vám ty dráty bude natahovat. Pokud vás budou připojovat na kabel co tam už je, možná to bude trochu jiné.