Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Venkovní zásuvka ze starého vedení el.

Zdravím všechny.

Mám od hlavního jističe vedenou elektřinu k pojistkám na domě a z nich je potom rozvod po chatě. Jeden z okruhů vedl do již zbourané chatky a mě zajímá, jestli je možné jej použít na zásuvku na zahradě.
Zásuvka by měla odpovídající krytí a byla by pod střechou v altánu.
Původní vedení je hliník cca 0,8mm v průměru. (4 dráty)
Je možné to nějakou redukcí nebo nečím podobným zprovoznit?
(Případnou instalaci svěřím elektrikáři, ale zatím chci zjistit, co od toho mohu čekat.)
Díky za případné odpovědi, nejasné věci rád doplním.

Dobrý večer průměr žíly 8mm má Ayky 4 x50 to je na jištění 80A jaký máte přívod to se mi nezdá na chatku , ale na nějakou kovovýrobu a tento průřez nelze připojit přímo do zásuvky , musí se do rozvodnice a to průmyslové , domací jsou do max 5x16 . osobně si takový kabel nedovedu v pergole představit