Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna termostatické hlavice u topení

Dobrý den, bydlím nově v Praze a tak nemám zkušenost s vytápěním v bytovce. Všechny topení krom jednoho kusů fungují. Nefunkční kus se ohřeje na plném otevření jen kolem hlavice, ani po několika hodinách se nedostane teplá voda dál. Odvzdusneni vyzkoušeno, teče pouze voda. Zkoušel jsem sundat hlavici, abych se podíval na píst jestli není zaseklý, ale po otočení závitu hlavice, asi kvůli tlaku, nebo rozbití vytéká silně voda.

Prosím tedy o radu u centrálního topení. Dá se to vypnout v bytovce a sám vypustit a vyměnit, nebo mám řešit přes topenáře s majitelkou? Majitelka nic neví tak hned zve topenáře. Jaký je tedy postup a jaké je odhadem cena topenáře? Děkuji za rady

Pokud máte novější topení máte dole pod topení uzavírací šroubení pod šestihranným víčkem. Pokud ho nemáte musíte odstavit uvedenou stoupačku. K tomu má oprávnění pouze správec objektu. Topení je součástí budovi tak náklady jdou a majitelem.