Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamna na chate - vytapeni pudy kourovodem / vymenikem

Zdravim, mam chatu ktera ma jedno patro a pudu pod sedlovou strechou. Na pudu nevedou schody, chata je ve svahu a musi se obejit a jit na pudu zvenku. Ted resim vytapeni chaty a premyslim, jak vytapet patro i pudu, obe jsou obyvatelne, objem patra je 40 m^3 a pudy 30 m^3. Napadlo me, ze dam dole kamna a kourovod povedu rovne nahoru pres pudu a otazka je, zda by samotny kourovod pudu vytopil, popr. s nejakym vymenikem. Nema s tim nekdo zkusenosti? Diky. Marek

kourovod povedu rovne nahoru pres pudu a

Popřemýšlej o tom, jak budeš čistit roury.
Ty asi nebudou nekratší a saze jsou neklidný produkt.
Co se týče tepla, asi by to fungovalo, jen prostup stropem si ohlídat.
Jednou jsem strčil roury skrz zeď do vedlejší cimry a obě strany opatřil těsnicím kroužkem na roury.
Ve zdi se ta roura normálně propálila, i když zbytek byl netknutý.