Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ulozenie dreveneho tramu v murive

Ahoj,

Na starsej chate potrebuje dvihnut podlahu o cca 60 cm. Podlaha bude na drevenych tramov 100*180. Tieto tramy potrebujem ulozit v skarobetonovych tvarniciach.
Mozem tieto drevene hranoly obliat betonom ? Chcel by som zabrait pripadnemu kruteniu. A cim ich natriet ak ich zalejem betonom ?

Vdaka,

Mato

Když na konce trámů v betonu přilepíš IPU tak budeš mít jistotu, že do nich v místě styku nepůjde vlhkost. Pokud je budeš máčet ve fermeži tak tu předem ohřej tak na 60 stupňů. Dostane se tak více do hloubky dřeva.

Ahoj,

Na starsej chate potrebuje dvihnut podlahu o cca 60 cm. Podlaha bude na drevenych tramov 100*180. Tieto tramy potrebujem ulozit v skarobetonovych tvarniciach.
Mozem tieto drevene hranoly obliat betonom ? Chcel by som zabrait pripadnemu kruteniu. A cim ich natriet ak ich zalejem betonom ?

Vdaka,

Mato

Nemůžeš. V případě klidu, a kvalitně odvedené práce "NESMÍŠ" trámy zalít betonem!!!

Kroucení zabráníš tím, že koupíš kvalitní surovinu od toho, Kdo ví co dělá, a co prodá
Nechává se standardně 5 centimetrová mezera