Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vadná převodovka

Zdravím . Dnes při cestě do práce se mi stalo že při vyřazení z kvaltu mi spojkový pedál zapadl k podlaze a už se nevrátil a musel jsem zastavit a vrátit ho zpět .Sešlápnout už ale nešel a pod autem se objevila louže takže jsem musel auto dotáhnout zpět domu ..

Mám tedy otázku jestli vyměnit převodovku anebo rovnou koupit celou spojkovou sadu a i setrvačník ..

má někdo podobnou zkušenost ? a ví po čem jít ? případně cena opravy v dnešní drahé době ? :D

budu se těšit na vaše odpovědi

Jinak řečeno - spojka převodovku od motoru neodpojí, protože vytekla hydraulická kapalina a spojka tudíž nefunguje. Že potom nelze zařadit rychlostní stupeň při běžícím motoru je nasnadě - rozdíl otáček předlohového hřídele je příliš velký na to, aby ozubená kola (lépe řečeno ozubené spojky u jednotlivých převodových stupňů mají příliš rozdílné otáčky na to aby se daly do sebe zasunout) a případě stojícího motoru (i auta) jsou zuby vůči sobě pootočené a výsledek je, že opět nelze do sebe zasunout. A jak psáno výše, pokus zařadit násilím rychlostní stupeň bez vypnuté spojky nejspíš skončí destrukcí převodovky. V tom případě by nastala ta zmiňovaná nutnost vyměnit kompletní převodovku.