Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posuvne dvere na laminatove podlaze

Zdravím kutily a prosím o radu. Budu si dělat vestavnou skříň s posuvnými dveřmi a řeším typ vedení od Walteca ws70. Mohu spodní hliníkový vodici profil navrtat přímo do plovoučky?
Boční dorazové lišty o šířce 20cm po celé výšce 2,6m asi nejlépe nartat se zapustnymi šrouby? Pripadnou malou nerovnobeznost stropu s podlahou by měl dorovnat systém rolen s pružinami.
Děkuji za info a kutilství zdar!
Michal

Budu to dělat do výklenku ve zdi, čili nechci vkládat"zbytecne" skříň. Využiji boční zdivo pro přímé šroubování polic jen s jednou dělící přepážkou. Proto řeším čistě jen uzavření prostoru posuvnými dveřmi..

Asi to tak dopadne. Původně takový plán byl, ale boční vingle pro uchyceni latě ke stěně překáží pojezdu,resp dorazu dveří a zezadu(zevnitř skrine) se mi Lko dávat nechce.
Napadá mě, že bocni svislé latě ke stropu to spodní uchycení s Lkem prekryjí a bude třeba jen odfrezovat spodní část, ať to do sebe zapadne.
Díky všem za rady!
Truhláři mi poradit nechtěli, ale chápu knowhow a jejich vysoké ceny :))

Určitě do plovoučky nic skrz nešroubovat. Plovoučka má plavat, ne být někde přišroubovaná. Hrozí vyboulení a místo podlahy vlnobití. Nelze udělat dveře svrchu rolující se jako roleta? Nebo udělat kolejničku z Účka ale nešroubovat do podlahy?

Také myslím, ať plave bez vrtání..
Jsou i vrchní vodící rolny do vrtání profilu do stropu a dole jen malé vodící plastové jakoby Ucko, které by se mohlo nasroubovat snad.l(neni zatezované, jen aretuje dvere ve svislé polize. Bylo by to lokálně vrtané do plovoucky jen na její tloušťku, ne skrz..

Vodiaci profil bez navŕtavania nalep obojstrannou lepiacou páskou na podlahu. Minimálne posuvy podlahy by posuvným dverám nemuseli vadiť. Vyskúšaj a uvidíš. Ak to nevyjde, tak odlepíš a vyhľadáš iné riešenie. Pásku použi nejakú z ...bachu, obi alebo bau..., ktorú tam predávajú na prilepenie zrkadla na obkladačky, na dvere a pod.