Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kočka->auto

Dobrý den, ahoj

Máte někdo řadu jak řešit situaci, kdy parkujete auto v garáži která nemá vrata a přes noc na to auto chodí kočka? Dělá hliněné tápoty klidně z přední kapoty přes čelní sklo, na střechu az po zadní okno? Během cesty neměla problém už 2x si to čelní sklo i označit :D

Jak ji zabranit/znechutit lézt na auto?

Vrata radit nemusíte, v budoucnu se bude garáž bourat a stavět nová... Do té doby co s tím? :D

Díky

Kup levnou krycí plachtu a pověsit nad vrata. Na konci u země přidělej laťku a nahoře dva háky. Před výjezdem stočíš plachtu kolem laťky a zavěsíš do háků. Po příjezdu plachtu rozvineš a u země můžeš přichytit "gumy cuky".:-)

Kočku to nijek neodnaučíš. Ony na auto lezou taky hlavně pro to, že se jim líbí na teplé kapotě. Jinak tento problém mám taky, když i na chvíli, zapomenu zavřít vrata garáže. Jsou tato možná řešení: dávat na auto krycí plachtu, zhotovit nějaká provizorní vrata (viz rada s hadrou), nebo pak kyblík s vodou a houbu po ruce a před vyjetím opláchnout. To poslední mám já vždy po ruce, viz předešlé.

Taky jsem to asi před 15 - 20 lety řešil. Tehdy existovaly opravdu funkční granule na odpuzování psů a koček (nasypal jsem trochu na zem, kočka k nim přišla, naježily se jí všechny chlupy, prskla a zmizela), bohužel už si nevybavím název. Stačilo hrstku granulí zabalit do tenkého plátna a umístit je na přední kapotu nad světlomety. Samozřejmě se po čase musely vyměňovat, ta hrstka granulí fungovala asi měsíc.
Možná že něco takovýho existuje i dnes...

Já to dělám tak, že si kocoura posadím na klín a pěkně z očí do očí mu vysvětlím nesprávnost jeho počínání. Dřív mi tahle zablátil auto každou druhou noc, ale co jsem začal s tou vysvětlovací kampaní, v 50 % případů zůstane auto čisté.

Díky za rady, dneska jsem zkusil dát na kapotu deku a posypal jsem ji pepřem v naději, že když to budu třeba týden opakovat, přejde ji to :D jinak se mi zamlouvá ta srolovaci plachta :) ještě mě napadl alarm s detekci pohybu, že by třeba 3 vteřiny houknul a kočka by se lekla, ale to nevím jestli se vyrábí alarm který můžu nastavit treba na 3 vteřiny a taky nevím jestli to není úplná blbost :)