Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojenie AL privodu na istic

Ako pripajate privodny kabel (hlinik, ale to je jedno) na istic, ktory ma len po jednom kontakte? Potrebujem na prvy pripojit privod a nasledne pokracovat hrebenom na dalsie. Akakolvek svorkovnica nic neriesi (snad len ze by bolo spojenei cu-cu na istici namiesto al-cu) lebo potrebujem z prveho istica pokracovat dalej a na prvom musi byt aj privod.

To nieje tak celkom pravda, ja dávam ističe s dvoma svorkami, do jednej prívod, do druhej hreben na dalsie istice. A dat do jednej svorky al privod drot spolu s cu hrebenom obdlznikoveho prierezu... To by asi nebolo to prave orechove.

no to pak nezbývá než nepoužít hřeben ale vzít vodič vcelku, odizolovat v potřebných místech a nepřerušený ohnout do msyčky a tak připojit pod jedenu svorku. Jo hlink....no zkusit se to může ale v tom případě asi jen dělené propojky. 2 vodiče pod svorku možno jedině stejného průřezu.

Nad tým nepremýšľaj. Jednoducho: pod jednu svorku (istič) dáš Al - ten do hrebeňa. A z neho môžeš ťahať ďalšie Cu. Hrebeň je z Fe! Nebudeš mať teda spolu Al-Cu, ale Al-Fe-Cu. Čo myslíš, prečo sú aj svorkovnice len z Fe a nie len z Al, alebo Cu? Pretože Fe je TVRDŠÍ kov ako Al a Cu.

To by chtělo hliníkový hřeben (to se asi dneska už nedělá, to se dělalo dřív).
A nebo jistič, který má svorky pro dráty a svorky pro hřeben zvlášť, myslel jsem, že je to celkem normální, ale rozvody se neživím, tak nevím.