Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do litého mramoru

Ahoj lidi, prosím o poradu. Ke sprchové vaničce potřebuji připevnit zástěnu, a to znamená vyvrtat do kraje (cca 2 cm od hrany) díru pro hmožďenku. Máte s tím někdo zkušenosti? Nerad bych, aby se mně kousek vaničky odlomil, to by bylo na mašli... Moc děkuji za pomoc. S.

V koupelne mam podobnou dlazbu - asi 1cm tluste slinute dlazdice. A muzes mit kvalitni korunky jak chces, vydrzi tak 5 der. Tech 150 der, ktere on uvadi mozna na neco obycejnejsiho. Obycejna levna korunka se vubec nechyta, stejne tak jako vrtaky do dlazby. Vidiak na tom utavis.

Hlavne chladit vodou a trpelivost.

Dobrý den,pokud je to v kraji,nejdříve bych probrousil stopkovým brouskem dolíček a pak kvalitním vidiákem bez příklepu pomalu vrtat,případně chladit.Příklep totiž na okrajových místech dokáže vibracemi odštípnout část vrtáním narušeného materiálu,mnohokráte mě to podobně vypeklo na obkladačkách.:-)