Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat ve stare lednici - náhrada

Dobrý den, mám na zahradě starší lednici a pravděpodobně nevypíná termostat. Chladí až na -3st. Shaněl jsem ten stejný, který je na obrázku číslo 2. Nemohu sehnat. Tak se chci zeptat. Myslíte,že mohu použít termostat z orázku číslo 1? Vidím,že tam jsou rozdílné teploty pro vypnutí a zapnutí. Tak ptám. Štítek a original termostat přiložen. Děkuji

Termostat na obr. 2 je svým rozsahem určen asi pro mrazák a ty ho máš v lednici?
Termostat na obr. 1 má úplně jiný teplotní rozsah, nehledě na to, že jsou uváděné rozsahy dva. Nevím, jak to výrobce myslí, zeptej se prodejce, ale +3,5°C by mohlo vyhovět.

To je zásadní věc, kterou jste neuvedl v dotazu, že ta lednice je s mrazákem. pokud to má společný kompresor, došlo zřejmě k postupnému úniku chladiva, takže mrazáková část se nenachladí tak, aby termostat vypnul. Proto lednice mrazí dál a teplota v chladničkové části klesne pod nulu, aniž se správně ochladí mrazáková část a vypne termostat. Jak je to, zjistíte současným měřením teploty nějakým teploměrem v mrazákovém i chladničkovém oddíle. Pokud v mrazákové části i při trvalém provozu neklesne teplota minimálně na cca -10°C a chladničková část už mrazí, jedná se o uvedený únik chladiva. Pokud je v mrazákové části cca -15°C a méně a termostat nevypne, může být opravdu vadný termostat
Může pomoct po přechodnou dobu (než lednice zkolabuje úplně) nastavit termostat na nejvyšší teplotu.