Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odlepené kachličky na verandě

Dobrý den,
po čase se odlepily u zahradního domku kachličky na verandě, 2,5x 4m. Chci je něčím nahradit: buď jen novou vrstvou betonu- nevím zda se spojí, nebo kamínkovým kobercem. To první je levcnější, to druhé lépe vypadá. Vzhledem k tomu, že je to zahradní chatka, sice používaná spíše jako chatka, tak preferuji aby to vydrželo, před vzhledem. Ten podklad co zbyl po odstranění kachliček není úplně rovný, ale myslím, že to není až tak fatální, ale mohu se mýlit.
Přikládám pár ilustračních obrázků.
Děkuji.

Ale je. Rozdily mi vysvetlovat nemusis, ja to vim. Ale laik to v bezne reci nerozlisuje a kazdy tomu rozumi, zvlast kdyz je tam fotka podlahy. A jen tak mimochodem, desitky let se davalo casto totez na steny i na podlahu, byly to dnesni obkladacky a kachlicky tomu rikali i prodavaci ve stavebninach.
Nicmene podle toho cos napsal nize o tom asi vis prd, skvela rada jak to za par let mit ve stejnem stavu.

V prvni rade by to chtelo obrousit to lepidlo a zkontrolovat stav betonu pod tim. Pro korektni radu chybi podstatne informace. Je to pod strechou a muze se tam dostavat voda? Cim je to ohranicene? O kolik vys se da jit, resp. jaka je pozadovana vyska od stavajiciho podkladu? Je to odizolovane od zemni vlhkosti?

Díky za odpověď. Dodám, že je to na verandě bez střechy, tudíž tam prší, zvednout by to šlo asi cca 3-4 cm, postavené klasicky: ztracené bednění, je to podezděná veranda, asi 80 cm, přes něj železné I profily s nasunutými betonovými díly. Vrstva betonu je na izolaci IPA. Nevím čím se dá zbrousit ta lepící vrstva.
Děkuji.

Ze tam prsi by nevadilo, horsi je ze to zime zmrzne. Obrousit bruskou na beton nebo flexou s vhodnym lamelovym kotoucem, s lepidlem a nekvalitnim betonem si to poradi. Nebo odsekat, coz je ale moc prace. Pak jsou tri moznosti, serazeno podle ceny od nejvyssi:
1. Balkonova skladba od nejakeho vyrobce stavebnich hmot.
2. Geotextilie, folie typu fatrafol, u sten a na krajich systemovy plech a na vrch dlazba na terce. Tohle bych doporucil, jde to zvladnou svepomoci a zivotnost 30 let a vic.
3. Poter do spadu a na to nater nebo dlazba. Nejmensi zivotnost, nedelal bych to.