Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení PE vodiče

Dobrý den,

Na návštěvě mě zaujal rozvaděč, u kterého nebyl utažen kryt, protože ten, kdo je považován za někoho, kdo elektrice rozumí, do něj přivedl nedávno 2 kabely (zásuvky+světla) z nově udělaného podkroví tak, že kryt nejde nasadit.To ale není smyslem otázky.

Protože jsem čekal něco dalšího, všiml jsem si PE vodičů z těchto dvou nově dotažených kabelů...

Co si o tom myslet?
Děkuji.

Urazit pazoury by zasloužil hlavně ten kdo celý rozvaděč dělal.
Není důvod aby padal chránič. Oba pracovní vodiče vedou, i přes bordel v rozvaděči, tam kam mají. Na nulový můstek a některou z fází.
Jiná věc je, že nezapojením PE jsou ty dva přidané okruhy použitelné pouze pro třídu II. Vsadím dolar proti knoflíku, že bez odpovídajících zásuvek na druhé straně.
Přitom stačí propojit horní a dolní můstek žlutozeleným vodičem.