Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z jakeho materialu udelat policky do archivu

Ahoj,
jsem účetní a doma mám velké množství šanonů a chci si udělat v komoře archiv. Můj dotaz se týká poliček. Z jakého materiálu si je mám nechat uřezat? Mám na výběr lamino 18 mm, stavební překližku 18 mm a OSB desku 18 mm. Poličky budou 1400 mm dlouhé. Jde mi o to, aby se pod šanony neprohýbaly.
Díky
Petra

bude se to neskutečně prohýbat, minimem je nějaká třetí noha doprostřed.
regál má výhodu, že police jsou podepřené po celé délce. jejich udávanou nosnost je sice nutné podělit nejméně dvěma, ale když si vezmete např. ceny tří podpěr, cca 3 police, jste nad cenou toho regálu.
https://www.mall.cz/policove-regaly/velano-wswp-400-c-vyztuzena-ocelova-100124751572
https://www.mall.cz/policove-regaly/velano-wswp-500-c-vyztuzena-ocelova-100124751567

Dost záleží na stojinách.
Máme ve špajzu police cca 30cm hluboké z 18mm dřevotřísky.
Zespodu je podélně žebro z latě cca 4x4 cm.
Rozpětí mezi stojinami cca 1,2m. 50 flašek s okurkami a nic se neprohýbá už 30 let.
Stojiny z latí 5x5cm.
Jen s tím byla práce pri natírání a řezání té dřevotřísky.
Při dnešních cenách za řemeslníka bych se asi poohlédl po hotovém řešení, nebo nějaká likvidace obchodu.
Není také špatné dojít do knihovny a podívat se pro inspiraci na čem leží řady knih.

Ahoj,
děkuji všem za odpověďi. O regalu jsem uvažovala, ale v komoře asi kdysi nějaké poličky byly, protože ve zdech jsou "kapsy" a chci je využít. Nakonec koupím stavební překližku a uprostřed ji podepřu.
Petra

Pokud to chceš udělat jak popisuješ, můžeš uprostřed vyvrtat příslušný otvor a podepření realizovat protažením závitových tyčí opatřených příslušnou matkou a velkou podložkou. Obdobným způsobem jsem zabraňoval prohnutí polic v archivních skříních.:-)

Dobrý den.V dílně mám police nařezané z dveří skříní,lamino 18 mm,konzole 120 cm od sebe,na každou stranu police přesahuje 35 cm.To lamino má z předního pohledu našroubovanou lištu šíře 4 cm ,opět ze stejného lamina,takže ta police je tvaru L,ta přední lišta zabraňuje prohybu.Nemám tam šanony,ale různé těžké věci,vrtačky,motory,svářečky,prostě elektrokovo díla plná krámů na regálech,na každé polici toho bude okolo metráku,nejtěžší věci blízko konzolím..Mám to tak spoustu let a nic se neprohýbá.:-)