Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím zatmelit praskliny v eternitu

Zdravím kutilové, potřebuji radu, čím zatmelit prasklinu ve vlnitém eternitu na střeše. Je to bohužel v dolní vlně a na malém spádu, tak tam asi při dešti zatéká. Pod tím jsou prkna a asfaltová lepenka, ale stejně to musím opravit. Rozebírat půlku střechy a měnit desku se mi vůbec nechce. Jelikož je prasklina široká tak 1 mm, tak nějaký silokonový tmel tam asi nedostanu, bude to chtít něco tekutějšího. Co tedy poradíte? Nějaký asfalt, epoxid nebo třeba syntetickou barvu v několika vrstvách, tj. nechat zatéct a po zaschnutí doplnit? Na barvě nezáleží, pak to přetřu. Díky za nápady a rady.

Snad to ještě vydrží. Ten eternit je na střeše 25 let a nebyl nový a ta prasklina tam už taky možná pár let byla. Možná od toho, jak jsem po střeše občas chodil při čištění. Letos jsem to vzal důkladně vapkou od zbytků mechu a tak jsem ji objevil. Tak sama deska snad jinde už praskat nebude a ta IPA bude stačit. Po zimě to ale raději znovu prohlédnu.