Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kácení stromů

zdravím
mám na zahradě několik volněstojících borovic,
dvě jsou cca 2 metry od chalupy, a potřebuji je pokácet (chystám se na přestavbu a budou zavazet), nejsou nějak poškozené ale když více zafouká tak to praská a trochu to vlaje

norma praví že do obvodu 80 cm ve výšce 130 cm nepotřebuji povolení,
já mám cca 90 cm obvod

1) potřebuji povolení, a kontroluje to někdo?
2) kdo to povolení vystaví?
3) když to pokácím, musím vysadit nějakou náhradu?

díky

Zádal jsem na obci paní ze životního prostředí, aby mohl pokácet dub. Je prasklý, mám obavu, aby sousedovi nepočechral plot a kůlnu. Výsledek: Po posouzení není v dezolátním stavu, takže nepovoleno.
Asi v rámci boje se záchranou klimatu mají příkaz co není v dezolátním stavu nechat stát.
Takže bych to neriskoval a ve vašem případě tam fakt ani nechodil.