Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce bytové jednotky - umakart

Zdravím ve spolek,

Mám dotaz, bohužel vzhledem k nešťastným okolnostem v rodině jsem přišel k bytové jednotce po prarodičích v bytové jednotce se nachází umakartové jádro klasika koupelna/wc.
Nejlepší samozejmě chápu, že by bylo to celé zbourat a nechat vyzdít, bohužel v koupelně ještě než jsem se stal vlastníkem zhruba dva roky zpět proběhla rekonstrukce a to takovým způsobem, že nejspíše umakartové jádro zůstalo zachované na něj se nalepil sádrokarton, udělali obklady atd... Rekonstrukce zhruba 80tis.
A mě je líto samozřejmě jak citově, tak i finančně to lusknutím prstu vše "zničit", jelikož ta koupelna jako taková je hezká.

Jedná se mi o to, že vnitřek je samozřejmě nerozpoznatelný, že by tam byl umakart, ale vnějšek - příčka do chodby je stále nevzhledný umakart a mě se jedná o to, jak nejvhodněji postupovat, abych tento umakart svépomocí "zakryl".

Napadlo mě několik variant:

1) Zdrsnit povrch umakartu, napenetrovat, natáhnout lepidlo + perlinka a následně štuk.
2) Nalepit na umakart polystyren třeba jedničku na něj následně lepidlo + perlinka + štuk.
3) Navrtat/přilepit sádrokarton a poté natáhnout štuk.

Další problém je že na fotce je možné vidět hliníkové lištičky, které kryjí spoj mezi částí koupelny a částí WC, zde je tato umakartová stěna (WC - ta menší část) lehce křivá, tudíž první varianta asi nepřipadá v úvahu jelikož by bylo třeba asi nanést hodně lepidla, aby se to vyrovnalo.
A nakonec poslední problém jsou futra/dveře nedokáži si představit, jak je pak v jakékoliv z možností řešit - máte někdo prosím rozumná doporučení? Asi by nebyl problém nechat si udělat dvoje dveře i s futry na zakázku, ale samozřejmě by bylo lepší nějaké konvenční řešení.

Nikdy jsem nic podobného nedělal, ale chci se něčemu přiučit, abych nebyl úplné manuální střevo. :D

Moc vám děkuji.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny