Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na podlahu v králíkárně

Dobrý,
Postavil jsem 4 králíkárny, 2 a 2 nad sebou. Teď jsem tu měl souseda a říkal, že mám nedořešenou podlahu. Prý musím dat mezi kotce něco nepromokavého a králíkárny naklonit kvůli odtoku moči, nebo dát na podlahu nějaké linoleum, a podestýlku. Tu pak často vyvážet. Máte někdo králíky? Poradíte? Díky.

Ano, to je docela běžná věc. Podlaha v králíkárně se dělá šikmá a dává se na ní lino nebo IPA a nad tuto podlahu se dělá rošt. Už když jsem si stavěl svou první králíkárnu jako kluk, udělal jsem si to takhle, rošt jsem vyrobil z tvrdého dřeva z tyčoviny. Za králíkárnu jsem dal starý okap a sklenici od okurek, do které stékala moč. Ta je mnohem agresivnější než moč psí, ale při správném naředění a nakvašení s králičími bobky se s ní dá skvěle hnojit na zahradě.
Dneska už si člověk nemusí rošty vyrábět, dají se koupit plastové. Ale jaké jsou, to už nevím. Na chov králíků jsem zanevřel už jako kluk. Králíci mi onemocněli myxomatózou a maminka mi je musela všechny vybít.
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/rosty-do-kralikaren/