Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na podlahu v králíkárně

Dobrý,
Postavil jsem 4 králíkárny, 2 a 2 nad sebou. Teď jsem tu měl souseda a říkal, že mám nedořešenou podlahu. Prý musím dat mezi kotce něco nepromokavého a králíkárny naklonit kvůli odtoku moči, nebo dát na podlahu nějaké linoleum, a podestýlku. Tu pak často vyvážet. Máte někdo králíky? Poradíte? Díky.

Předmět Autor Datum
Ano,je to běžná věc .Nepromokavá podlaha má spád dolů dozadu ,nad ní je rošt .
E250TD 25.07.2023 13:52
E250TD
Když se kydá a podestýlá každý týden, nic neteče. Ale někdo zkouší, kolik může "ušetřit" a pak maj k…
kejki 25.07.2023 14:13
kejki
Dobrý den! Je to již asi 20 let, kdy jsem likvidoval 3 patrovou králíkárnu po otci. Ten to měl vyřeš…
vitovec 25.07.2023 15:44
vitovec
Ano, to je docela běžná věc. Podlaha v králíkárně se dělá šikmá a dává se na ní lino nebo IPA a nad… poslední
akaš 29.07.2023 10:35
akaš

Když se kydá a podestýlá každý týden, nic neteče. Ale někdo zkouší, kolik může "ušetřit" a pak maj králící hnědé tlapy, jak se brodí v hnoji. Pokud se lino zahne nahoru, zkouší ty potvory trhat. Pokud se dá v rovině, někde to pod něj trochu zateče. Máme i kotce bez lina, asi rychleji odejdou prkna...

Dobrý den!
Je to již asi 20 let, kdy jsem likvidoval 3 patrovou králíkárnu po otci. Ten to měl vyřešeno tak, že ty podlahy byly dvojité. Spodní, která tvořila zároveň strop boxu pod ní byla skloněná směrem dozadu, pokrytá lepenkou s přesahem cca 10 cm za zadní stěnu. Pod nejspodnější podlahou byl okapový žlab s napojením na kanál. Cca 5 cm /u dvířek/ nad touto nepropustnou podlahou umístěna další /suchá/ podlaha /rošt/. Případný "bordel" usazený v prostoru mezi podlahami se dal vyčistit hrablem a vypláchnout vodou z hadice. A bylo ..to...

Ano, to je docela běžná věc. Podlaha v králíkárně se dělá šikmá a dává se na ní lino nebo IPA a nad tuto podlahu se dělá rošt. Už když jsem si stavěl svou první králíkárnu jako kluk, udělal jsem si to takhle, rošt jsem vyrobil z tvrdého dřeva z tyčoviny. Za králíkárnu jsem dal starý okap a sklenici od okurek, do které stékala moč. Ta je mnohem agresivnější než moč psí, ale při správném naředění a nakvašení s králičími bobky se s ní dá skvěle hnojit na zahradě.
Dneska už si člověk nemusí rošty vyrábět, dají se koupit plastové. Ale jaké jsou, to už nevím. Na chov králíků jsem zanevřel už jako kluk. Králíci mi onemocněli myxomatózou a maminka mi je musela všechny vybít.
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/rosty-do-kralikaren/

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru