Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte domácí vodárnu pro tvrdou vodu ze studně

Doporučte domácí vodárnu pro rodinný dům, která bude čerpat tvrdou vodu ze studně, studna je hluboká cca 7 m.
Vodárna bude umístěna ve sklepě, je tam v současnosti staré čerpadlo na 380 V s tlakovou nádobou zvlášť, takovéhle:
[cerpadlo-na-vodu-sigma-77367215.jpeg]

Nejsem s ním moc spokojen, jednou za tři roky to vždycky odejde a musí se dát do servisu, servisák tam pak něco usoustruží nebo ubrousí a zas to 3 roky jede, ale naposledy říkal, ře už to bude konečná, že už není kde ubrat, ať koupím nové, koupil bych raději něco lepšího klidně i s novou tlakovou nádobou, hlavně aby to bylo spolehlivější.
Bylo by něco vhodného třeba zde? Mám tam slevu.
https://www.datart.cz/domaci-vodarny.html/filter/o:3

Dobrý den,podobné čerpadlo měla přítelkyně téměř dvacet let na pitnou vodu,model nevím,po havárii ovládací desky,která se již nevyrábí,jsem namontoval čerpadlo,které doporučuji výše.Dům do patra,tlak v potrubí nic moc.Začal sem nad tím původním dumat,jak to pracuje,Sundal kryt elektroniky,tam deska jak v PC,kolíčky a měnitelné propojky,po změně propojek se začal měnit tlak,zvednul jsem to na vyšší tlak,pak tekla voda v celém domě rovnoměrně.Takto jim to namontovala nějaká instalatérská firma,výměnkáři,kteří neznají princip montovaného stroje ,která jen shrábla peníze,to čerpadlo stálo údajně okolo dvaceti tisíc.Takto čůrkem jim to teklo nějakých deset let než jsme se poznali a já to začal řešit.To jsem odbočil,ale to čerpadlo mělo spoustu nastavení na té desce,pomocí výměny těch propojek,to byla velká výhoda.
Vy byste to čerpadlo použít mohl,zapnout ho na přímo do zásuvky,ať si řídí tlak samo,nepřipojovat ho přes stávající tlakový spínač.Pokud bude tlakovat málo,nevím,jestli se v něm dá nějak tlak zvýšit,potom byste musel ten tlakový spínač na čerpadle odpojit a použít ten stávající co máte.
To čerpadlo je stavěné tak,že nepotřebuje zásobník vody,také to tak u přítelkyně bylo,po mém zásahu voda tekla perfekt,tlak se nehoupal.Nebýt té vypálené desky,tak to běhá dodnes,motor je OK,ten jsem vyndal a uložil.
To je moje zkušenost s podobným čerpadlem,pokud se povede,jako to naše,tak máte na leta vystaráno,bezproblémové zásobování domu pitnou vodou.:-)

Tak jsem to nemyslel, pouzivat cerpadlo bez tlakove nadoby, spis jsem ho chtel na tu tlakovou nadobu pripojit, ale pochopil jsem, ze tohle tedy neni vhodne.

Takze asi toto:
https://www.obi.cz/elektricka-cerpadla-a-domaci-vodarny/zahradni-cerpadlo-1300-w-litinove-gp-5400-g/p/5491998

Akorat musim nejak vyresit pripojeni na trubku ze studne, pripojeni do tlakove nadoby a zpetnou klapku mezi cerpadlem a tlakovou nadobou, delaji se i zpetne klapky primo na ten vyvod z cerpadla se zavitem G1?

V soucasnosti tam je nejaka takovato zpetna klapka:
[1579154231zpetna-klapka-s-pruzinou-D100-mosaz-obr1.jpg]

Tak to vypadá zajímavě,hlavně ten filtr hodnotím hodně do plusu.A nejen to,tepelka,hlídání na sucho,jestli to tak je,tak za ty peníze bezkonkurenční čerpadlo s velkým výkonem.Tu značku výrobce neřešit,několik jsem jich namontoval a pracují bez problému desítky let i ve chlévech,kde je obrovská spotřeba vody..Až klekne tlaková nádoba doma,je jí 51 let,stejná co má zakladatel této diskuze ,tak do něčeho podobného asi půjdu.Dík za odkaz.:-)

Nikde ale nepíšou, do jaké hloubky zvládne nasávat vodu ze studně.

Také by mě zajímalo, jaké čidlo tyhle automaty spouští? To tam asi nesmí být přimontována na vývodu ani zpětná klapka, protože by to nezaznamenalo pokles tlaku v domácím rozvodu vody? Pak je ale vnitřek čerpadla a tedy i těsnění na hřídeli (ucpávka) stále pod tlakem?

Třeba Datart píše v eshopu 8 m, ale je to to samé, když tam má jiné označení výrobku (HWA místo GHWA) ???

vodarna-gude-hwa-1100-1-vf.html

U té verze HWA jsem na internetu našel, že tam je potřeba asi dokoupit tlakový spínač. Označeno jako pozice 21:
partslists.html
Přesto o tom Datart nic nepíše a v popisu má uvedno něco v tom smyslu, že je vhodné i jako automatická domácí vodárna, tedy musí mít nějaký automatický spínač při poklesu tlaku už v sobě?

Jako technik tě asi nechápu.. tak že ..prosím,čti ..Vlastnosti výrobku:

Těleso čerpadla je vyrobeno z nárazuvzdorného plastu
Mechanické těsnění
Zátka pro vypouštění vody
Oběžné kolo z Norylu
LED indikátor
Ergonomická rukojeť pro přenášení
Vypínač
Tepelná ochrana a ochranný spínač motoru
Integrovaný vodní filtr
Automatický tlakový spínač s ochranou proti chodu nasucho.......! !

Víc pro tebe neudělám .

Nehledejte v tom záludnosti,už v tom odkazu máte přímo v názvu čerpadla uvedeno k čemu to čerpadlo slouží.Jak jsem uvedl výše,že to naše mělo vícevrstvou desku s chytrými součástkami která řídila celý proces čerpání i vypínání.Zde bude něco podobného,Z té moji mám někde ten tlakový spínač,gumový špalík a v něm nevím co,třeba to na něco někdy využiju.Podobně jsou řešeny spínače tlaků kapalin v autech a dalších strojích.Dnes je vše miniaturizované,kolikráte se to těžko hledá,jedině přes kabílky.
Dva Vám zde píšeme s těmito čerpadly kladnou , praktickou zkušenost,ani jeden nejsme prodejce těch čerpadel,jen kutilové,kteří hloubají do jádra věci a chceme poradit druhým v dobré víře.Jen na Vás záleží jak se k tomu postavíte.:-)

Ano,na vývod do nádrže bez zpětné klapky ,zpětnou klapku je dobré dát do studny nad koš,dělám to tak desítky let a není problém s netěsností košů,klapka to jistí.Bude to bezproblémově fungovat,žádné dofukování vzduchu do nádoby s tímto čerpadlem není třeba.Osobně bych tu nádrž vyřadil,není třeba zásoba vody do příštího čerpání,toto čerpadlo zapíná při každém puštění vody,jak jsem uvedl výše,připojit flexibilní trubkou tam co je holendr za kohoutem za nádrží.Uspoříte prostor,vlhkost ve sklípku ,nádrž se orosuje.:-)