Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Suchá podezdívka ze ztraceného bednění

Potřebuji udělat podezdívku pod voliéru 6x3m bez betonování. Nemám míchačku. Bude to držet pohromadě když dám zb do štěrkového lože, natluču roxory a zb vysypu štěrkem? Možná rohy vystříknout expanzní pěnou pro zpevnění. Zb dvě řady 500x150x250. Díky za rady.

Mám jen jednu řadu částečně zapuštěnou kolem záhonů. Mírný pohyb nahoru dolů (do ,5 cm), ale nic se nevyvrací do boků, to drží ty roxory. Vysypali jsme to vybranými kameny a pískem, to se dobře pleje, když v tom roste plevel.

Bude to drzet, kdyz ty roxory budou silne a poradne se to v tom zhutni. Voliera neco snad vazi a ztracenky drzi celkem obstojne na sobe i na sucho, kdyz do nich nikdo z boku nestrka. Jinak michacka by na nenarocnou aplikaci ani nebyla treba, klidne tam staci po vrstvach sypat suchou smes a postupne kropit vodou a hutnit treba drevenym hranolem, beton to bude nekvalitni, ale na tohle dostacujici.

Nebude to držet. BTW beton lze míchat i bez míchačky, jako to míchali staří zedníci. Stačí si plivnout do dlaní a tužit svaly. Dneska jsou lidé líní, že když to neudělá stroj, tak to nejde. A ono to jde i rukama. Procvičíš se a utužíš svaly. A míchat beton ručně není zas taková rasovina, míchal jsem ručně na celou střechu na hurdisky. A vidíš, žiju.

Hezky lopatu, 3x přehodit,

To dnešní mládežníci nepochopí.

Já to rozepíšu:
Lopatou se dělá hromádka písku.
Každá 3. nebo 4. lopata je cement. Hezky nahoru, ať se to sype ze všech stran pískové hromádky.
Pořád dokola až je toho dost.
Pak se hromádka přehazuje hned vedle a kropí se vodou z konve.
Pak se opět přeháže na původní místo, kropí se dle konzistence.
Je hotovo.
Ideální je, když jsou na to dva. Jeden pískový a druhý cementový.