Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netěsnost závitu u vodovodního rozvodu

Zdravím kutilové !
Mám takový dotaz, s kamarádem jsme měnili bojler a po pár dnech se mě objevila před redukčním ventilem malinkatá netěsnost (viz šipka na fotce v příloze) ... Kamarád to utahoval skoro na krev.

Takže se chci zeptat :
a) Je reálné, když to s utahováním přeženu, že to urvu tu matici, nebo se toho člověk nesmí bát :-)
b) Pokud bude nutné přidat, vyměnit těsnění nebo to znovu připojit - stačí zavřít vodu a chápu správně, že redukčák i blokuje vodu zpětně a mohu to rozpojit ? (jinými slovy nebudu muset vypouštět bojler ...) ?

Díky všem ! Ať se Vám daří ! Václav

Mě to teda jako převlečná matice na trubce ppr nepřipadá.Podle fotky to je šroubení z vnitřním závitem a převlečná matice je někde nad red.ventilem.Potom mě z toho logicky vychází že to je špatně napakovaný a musí se to přepakovat.Ono pokud je to pakované teflonovou páskou tak nejspolehlivěší to je nenavíjet pásku plošně ale jako provázek do závitu několik vrstev.Potom to utěsní.Podle mně v tomto případě tam ve spoji žádné těsnění není a je to skutečně napakované.