Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posun plynového kotle

Dobrý večer, chci se zeptat a předem se omlouvám za možná nepříliš srozumitelný dotaz - jsem ženská a laik. Máme v koupelně plynový kotel, dle revizní zprávy má nedostatky - malá náběhová výška svislé části kouřovodu (máme 100 mm, má být 400 mm). Když to viděl plynař při opravě, křižoval se, jak komplikovaný je posun a že to stojí 90 000,-. Byt bychom chtěli pronajímat a musí být v pořádku. Nakolik náročný může být posun takového kotle o těch 30 čísel dolů, aby náběhová výška vyhovovala? Pod kotlem je žebřík, všude obklad samozřejmě. Opravdu to může stát 90 000? Díky za rady, poznatky..

Z mého pohledu pokud bych měl tento problém tak pokud bych musel nutně snížit kotel a pokad je do strany místo kam kotel přesunout tak bych to provedl zároveň se snížením co vyžaduje norma.Tím by odpadlo nějaké sekání a pod.Akorát by se prodloužily armatury.